مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان

همان طور که می دانید یکی از مشکلات بسیاری از افراد که به دندانپزشکی مراجعه می کنند به دلیل ازبین رفتن دندان از دست رفته است .در این مقاله می خواهیم در مورد مزایای ایمپلنت دندان به صورت کامل صحبت کنیم و با دیگر روش ها مقایسه کنیم.

دکتر کاوندی متخصص جراحی فک دهان ، فک و صورت، جهت بر قراری ارتباط می توانید با شماره های 8-88059557 تماس حاصل فرمایید .

برای مثال اگر دندان از دست رفته بین دو دندان طبیعی باشد ما سه گزینه برای درمان از دست رفته داریم.

  • دندان متحرک است :ساختن آن خیلی آسان است.دندان متحرک در واقع دندان مصنوعی است که بین دو دندان به راحتی جا می گیرد.مزیت اصلی دندان مصنوعی متحرک بودن است که بعضی وقت ها آزار دهنده و ناراحت کننده است چرا که احساس دندان طبیعی را به فرد منتقل نمی کند و به شکل ثابت به فک و دندان های مجاور نمی چسبد.
    ایمپلنت فوری

    ایمپلنت فوری

  • بریج یا فیکس بریج :در موارد مشابه باید دو دندان خوب داشته باشیم یکی جلو و یکی جایی که نیاز به ترمیم دارد .نخست لازم است که هر دو دندان مجاور آماده سازی شود و در لابراتوار دندان را به گونه ای می سازد که دندان را به دندان های مجاور متصل میکند. دندان وسطی به جایی وصل نشده و به دندان های مجاور متصل است. دندان های کناری هم کمی بیشتر از دیگر قسمت ها فشار تحمل می کنند.مزیت بریج این است که در حین صحبت کردن ، غذا خوردن تکان نمی خورد اما یکی از مشکلات آن این است که در فرآیند آماده سازی لازم است دندان های مجاور ساییده شوند که خود یک عمل مخرب است. برای انجام بریج باید ضخامت دندان اصلی را کاهش دهیم و روکشی که جایگزین آن می شود وظیفه محافظت دارد. وقتی دندان تراشیده میشود به عصب ها نزدیک تر می شود به همین دلیل ریسک آسیب به ریشه وجود دارد که منجر به از دست رفتن دندان می شود.اما بدیهی است که بریچ تنها گزینه ی ممکن است و لازم است بیمار نسبت به آن کاملاً آگاهی داشته باشد.
  • ایمپلنت دندان :ایمپلنت باید بین دو دندان گذاشته شود که همراه با بی حسی موضعی انجام می شود.ایمپلنت دندان در استخوان قرار می گیرد و نیاز به 3 الی 4 ماه زمان دارد تا جوش بخورد در این بازه زمانی ایمپلنت در درون استخوان جا می گیرد و جوش می خورد .مزیت کاشت ایمپلنت نسبت به دیگر روش ها این است که ثابت است و چون به استخوان فک چسبیده حس راحتی به فرد می دهد.و بزرگترین مزیت این است که به دندان های مجاور دیگر کاری نداریم .همان گونه که می دانیددرصد موفقیت ایمپلنت بسیار بالاست و اگر خوش شانس باشید اولین بار انجام می شود.از دیگر مزیت ایمپلنت چسبیدن ایمپلنت به فک است که مانند دندان طبیعی عمل می کند.
بیشتر بخوانید
جایگزین دندان از دست رفته

برخی از خدمات دکتر فرشید کاوندی متخصص جراح دهان و فک و صورت عبارتست از

 ایمپلنت دندان درد دارد؟

قیمت ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان 

جایگزین دندان از دست رفته

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم

(Visited 2 times, 1 visits today)
drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button