زاویه دار کردن فک و صورت

زاویه دار کردن فک و صورت

عمل جراحی زاویه سازی فک و صورت یک عمل زیبایی رایج بین خانم ها و آقایانی است که می خواهند صورتی لاغرتر و با زاویه V شکل داشته باشد.این عمل به منظور زیباسازی نیم رخ و سه رخ چهره و جوانسازی و به روش های متفاوت انجام می گیرد. زاویه سازی صورت به دور روش دائمی و موقت انجام می گیرد. زاویه دار کردن فک باید به صورتی باشد که با دیگر اجزای صورت هماهنگی لازم را داشته باشد بیشتر افراد مراجعه کننده تمایل دارند که فک خود را بزرگ کنند و  افرادی که فک های پهن دارند تمایل دارند که فک آن ها باریک شود این تغییرات می تواند بر چهره فرد تاثیر بگذارد و معمولا برای درمان و هماهنگی صورت از روش جراحی کوچک کردن چانه یا فک و یا زاویه دار کردن صورت استفاده می کنند.

چه افرادی کاندید زاویه سازی صورت هستند؟

همان گونه که گفته شد تمایل به زیبایی و جذاب شدن امری طبیعی است و برجسته کردن فک یکی از جراحی هایی است که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است زیرا برجسته کردن فک باعث می شود علاوه بر صورت جذاب‌تر، چهره ای جوان‌تر داشته باشیم.

از آن جایی که زاویه دار کردن صورت بیشتر به منظور زیبایی صورت انجام می شود و معمولا در افرادی صورت می گیرد که تمایل دارند فک v شکلی داشته باشند و این نوع جراحی بیشتر در افرادی که کار مدلینگ انجام می دهند بیشتر است. معمولا بهترین جراح فک این عمل را از سه روش مختلف مانند کوچک کردن فک یا لاغر کردن صورت و یا بزرگ و برجسته کردن چانه انجام می دهد.

زاویه دار کردن فک و صورت بهتر است زمانی انجام شود که فرد از چهره خود راضی نیست به گونه ای که اجزای صورت در مقایسه با همدیگر هماهنگی لازم را ندارد به عنوان مثل افرادی که قسمت چانه آن ها بیش از حد کوچک است و یا افرادی که ناحیه فک آن ها بیش از اندازه عقب یا جلو است. شما عزیزان با جراحی فک و یا صورت می توانید تغییرات چشمگیری پیدا کنید و این روند باعث اعتماد به نفس بیشتر در افراد می شود .شما می توانید با یک مشاوره اولیه از پزشک خود کمک بگیرید تا بتوانید به اهداف زیبایی خود تحقق ببخشید.

جراحی زاویه سازی فک و صورت
زاویه سازی دائم صورت دکتر کاوندی

زاویه سازی فک به صورت موقت

برخی افراد به دلایل مختلفی زاویه سازی موقت را انتخاب می کنند. یکی از مهمترین دلایل آن فوبیا و یا وحشت حین عمل جراحی است یا نگران عوارض بعد از عمل هستند. روش موقت زیباسازی صورت بدون بیهوشی، جراحی، بخیه و به صورت سرپایی انجام می شود. طول ماندگاری این روش بین 6 ماه تا یکسال می باشد و عوارض آن نهایتا کبودی صورت و دربعضی موارد ممکن است عدم تقارن صورت باشد.

انواع روش های زیبا سازی بدون جراحی

 • تزریق ژل
 • لیفتینک با نخ

زاویه سازی فک با تزریق ژل

در این روش از داروی بی حسی موضعی استفاده می شود. برای نوبت اول تزریق ژل حدود یک میلیمتر بوده که در قسمت چانه انجام می شود و باعث شده زاویه سازی در این قسمت صوت بگیرد. برای لاغر سازی چهره نیز از تزریق ژل استفاده می کنند. که بسیار آسان تر و بدون درد می باشد. همچنین تیجه این عمل به صورت فوری بوده و پس از گذشت سه هفته  پزشک شما می تواند تشخیص دهد که آیا باز هم به تزریق ژل نیاز دارید یا خیر.

زاویه سازی فک با لیفت با نخ

در این روش که به عمل جراحی نیاز ندارد، از نخ هایی که دارای خارهای ریز هستند استفاده می شود. این نخ ها در زیر پوست صورت قرار می گیرند و از طریق کشیده شدن ماهیپچه گونه ها یا چانه باعث جوانسازی و زاویه سازی صورت می گردند. نخ های استفاده شده در این عمال از جنس پلی دی اکسانون می باشد که به راحتی درزیر پوست جذب می شوند و قابلیت کلاژن سازی دارند.

همچنین باعث افزایش دو عنصر مهم به نام های سنتر الاستین و اسید هیلارونیک در پوست شده و باعث شادابی و جوانی پوست می شوند. تنها پس از گذشت چند هفته از عمل لیفت صورت با نخ، اثرات زاویه سازی نمودار شده و تا دو سال نیز ماندگاری دارد.

زاویه سازی فک به صورت دائم

روش زاویه سازی دائم صورت برای افرادی بهتر است که می خواهند چهره ای جوان درطولانی مدت داشته باشند و با عمل جراحی مشکلی ندارند. در این روش از طریق تزریق ژل و بوتاکس استفاده می شود و با استفاده از روش جراحی ممکن است قسمتی از استخوان یا ماهیچه فک و صورت برش داده شود. عوارض جانبی زیبا سازی دائمی، مواردی مانند تورم، کبودی، افتادگی پوست، عفونت موفت و افتادگی پوست می باشد.

انواع جراحی زاویه سازی صورت

در روش جراحی بیمار به طور کامل بیهوش می شود در ابتدا برشی ایجاد می شود سپس قست هایی از نقاط برجسته استخوان علامت زده می شود و بعد از آن با مته برش زده می شود تا بتوان زوایای  صورت را شکل داد در واقع جراح فک با کاهش حجم فک صورت را زاویه دار می کند و در پایان قسمت برش خورده با نخ بسته می شود.

بهتر است بدانید برخی افراد به دلیل فک های بزرگ و نامتقارنی که دارند باعث می شود که صورت ان ها بد فرم دیده شود به همین دلیل توصیه ما این است که جهت کوچک کردن جراحی به پزشک مراجعه کنند و در این حین می توانند صورت خود را زاویه دار کنند و برخی دیگر نیاز دارند که برای بهتر شدن و رضایتمندی بیشتر خودشان چانه آن ها کوچک شود .به طور کل جراحی فک و یا جراحی چانه می تواند باعث شود که شما احساس بهتری از چهره خود داشته باشید.

جراحی زاویه سازی صورت

کوچک کردن فک (ژینوپلاستی، آنولوپلاستی و کوریتوکوتومی)

به طور کلی عمل جراحی فک به منظور کوچک کردن فک تحتانی و در نتیجه اصلاح زاویه صورت است. در این روش فرد مراجعه کننده تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد؛ ابتدا در استخوان فک یک برش ایجاد می کنند، سچس این قسمت را علامت گذاری کرده و با استفاده از ابزار مخصوص این کار، قسمت های علامت گذاری شده را برش می دهند. بعد از برش ایجاد شده شک آن را برطرف کرده و زاویه سازی انجام می شود. برای کسانی که صورت گوشتی با بافت ماهیچه های پهن تری دارند، مقداری از بافت آن را خارج کرده و حجم کلی فک کاهش پیدا می کند و زاویه سازی صورت انجام می گیرد.

کوچک کردن چانه (مالارپلاستی و میموتومی)

این روش بسیار ساده بوده اما نیاز به مهارت پزشک دارد. به این صورت که جراح برشی کوچک در داخل دهان نزدیک لب پایین و یا زیر چانه ایجاد می کند. سپس با استفاده از ابزار مخصوص کار، استخوان اضافه را جدا می‌کند. سپس با در نظر گرفتن زاویه کلی صورت و فک، استخوان چانه را با استفاده از سیم و بست در جای خود ثابت کرده، و در مرحله آخر بخیه می زند. بعد از این مرحله از نوارهای چانه به منظور ثابت و محکم نگه داشتن چانه استفاده می کنند. بعد از عمل بهتراست بیمار به مدت یک روز در بیمارستان تخت مراقبت قرار گیرد.

زاویه دار کردن فک با پروتز

پروتز زاویه سازی صورت

بیشتر افراد تمایل دارند برای زاویه دار کردن فک خود از پروتز استفاده کنند زیرا روش های موقتی مانند ژل ها ماندگاری کمی دارد و در صورت پشیمانی و یا حساسیت در بافت ها  تخلیه ژل ها سخت خواهد بود.

استفاده از پروتز ها بیشتر جنبه ی زیبایی دارد و مناسب افراد است که تمایل دارند فک برجسته ای داشته باشند این گونه افراد هیچ گونه مشکل و نقص مادرزادی ندارند و فقط برای زیبایی انجام می دهند مانند بسیاری از مدل ها و بازیگران. البته جراح فک از پروتزها برای افرادی که به نقص مادرزادی در رشد فک مواجه هستند استفاده می کند تا تعادل در صورت برقرار شود.

زاویه دار کردن فک و صورت

 • برجستگی استخوان کونه
 • بینی گرد و برجسته
 • خط گونه باریک
 • چانه زاوویه دار
 • چهره ای باریک و جذاب
 • جوانسازی پوست

اقدامات قبل از جراحی زاویه سازی فک

 1. قبل از عمل از خوردن داروهای حاوی آسپرین پرهیز کنید
 2. از خوردن دارو های ضد التهاب نیز خودداری کنید.
 3. در صورت مصرف دارویی خاص با پزشک خود مشورت کنید.
 4. 12 ساعت قبل از عمل دوش بگیرید چرا که بهتر است پس از عمل از تمس آب باصورتتان تا چند روز جلوگیری کنید.

مراقبت های بعد از عمل زاویه سازی صورت

 • از آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید.
 • از شیاف مسکن جهت تسکین درد استفده کنید.
 • ده روز نیاز به استراحت مطلق دارید.
 • تا سه روز از سوپ و انواع نوشیدنی استفاده کنید
 • بین 6 تا 8 هفته از غذای نرم استفاده کنید.

سوالات متداول

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search