مراحل ایمپلنت دندان چیست

مراحل ایمپلنت دندان به همراه عکس واقعی قبل و بعد

ایمپلنت دندان یک ریشه مصنوعی است که در استخوان فک شما قرار می گیرد و به عنوان یک لنگر برای نگه داشتن دندان جایگزین عمل می کند. اگر نمی‌دانید که آیا روش کاشت دندان برای شما مناسب است یا خیر، ما اطلاعاتی در مورد آنچه که از متخصص ایمپلنت یا جراح خود انتظار دارید را در اختیارتان می گذاریم.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یک ریشه دندان مصنوعی است که دندانپزشک با جراحی در استخوان فک شما قرار می دهد تا بتواند از ترمیم دندان مانند تاج، بریج یا پروتز پشتیبانی کند. ایمپلنت همراه با ترمیم دندان مانند یک دندان طبیعی به نظر می رسد و عمل می کند. ایمپلنت دندان از دو قسمت تشکیل شده است: یک پایه تیتانیومی که در استخوان فک قرار می گیرد و به عنوان ریشه دندان عمل می کند، و یک اباتمنت که به ستون پیچ می خورد و از دندان مصنوعی حمایت می کند.

بازسازی فک بالا با ایمپلنت در یک جلسه
بازسازی هر دو فک با ایپملنت

روش کاشت ایمپلنت دندان

گاهی اوقات می‌توان ایمپلنت‌های دندانی را در همان روزی که دندان‌ها کشیده می‌شوند قرار داد، اما معمولاً سه تا شش ماه بهبودی قبل از کاشت دندان طول می‌کشد. دندانپزشک شما می تواند بر اساس نیازها و برنامه درمانی شما برنامه زمانی مشخصی را به شما ارائه دهد.

بنابراین شما یک دندان مصنوعی خواهید داشت که شبیه یک دندان طبیعی است. در مواردی که حجم استخوان فک شما برای حمایت از ایمپلنت کافی نباشد، ممکن است پیوند استخوان لازم باشد. بسیاری از بیماران تعجب می کنند که آیا عمل ایمپلنت دندان دردناک خواهد بود یا خیر. اگرچه هر بیمار آستانه درد متفاوتی دارد، اما بعید است که در حین و بعد از جراحی ناراحتی عمده ای را تجربه کنید. شما این فرصت را خواهید داشت که با دندانپزشک خود در مورد گزینه های بیهوشی صحبت کنید و روش خود را با توجه به ترجیحات خود برنامه ریزی کنید. در بیشتر موارد، کاشت ایمپلنت های دندانی با بی حسی موضعی انجام می شود.

چرا به ایمپلنت دندان نیاز دارم؟

اگر چند دندان از دست رفته دارید، کاشت ایمپلنت دندان ممکن است بهترین گزینه برای برگرداندن لبخند شما باشد. به طور کلی، معیارهای مورد نیاز برای یک ایمپلنت دندان موفق عبارتند از:

  • شما یک استخوان فک کاملاً توسعه یافته و سالم دارید
  • شما بیماری لثه ندارید
  • شما شرایطی ندارید که بر بهبود استخوان تأثیر بگذارد

ایمپلنت دندان در استخوان فک شما قرار می گیرد، جایی که شما دندان های از دست رفته دارید، جایی که استخوان سالم در اطراف ایمپلنت رشد می کند تا به نگه داشتن دندان های جدید شما کمک کند. به منظور ارزیابی کاندیداتوری خود برای این روش، باید به دندانپزشکی مراجعه کنید که در روش های کاشت دندان تخصص دارد.

دکتر فرشید کاوندی متخصص جراحی دهان، فک و صورت با سالها تجربه و مهارت در زمینه ایمپلنت دندان می باشند. جهت دریافت وقت ویزیت و مشاوره با شماره 88564226 تماس حاصل نمایید.

2 مرحله کاشت ایمپلنت دندان

مراحل ایمپلنت دندان می تواند در چند مرحله و طی چند ماه یا در یک جلسه انجام شود. جراحی شامل دو مرحله اصلی به منظور تکمیل فرآیند است:

مرحله اول

برای قرار دادن ایمپلنت از طریق جراحی، بی حسی موضعی باعث بی حس شدن ناحیه می شود.
برشی در لثه‌های شما ایجاد می‌شود و استخوان زیر آن نمایان می‌شود.
یک مته تخصصی فضایی برای ایمپلنت در استخوان ایجاد می کند.
خود ایمپلنت در جای خود پیچ ​​می شود.
لثه ها روی ایمپلنت بسته می شوند و می توان یک یا دو بخیه گذاشت.
طی چند ماه آینده، با بهبودی دهان، ایمپلنت دندان محکم به استخوان می‌چسبد. پس از رضایت پزشک، مرحله دوم جراحی شروع می شود.

مرحله دوم

یک برش کوچک در لثه های شما ایجاد می شود تا ایمپلنت نمایان شود.
یک اکستنشن کوچک روی ایمپلنت گذاشته می شود تا اثری ایجاد شود. این جزء همان چیزی است که آزمایشگاه برای جا دادن تاج جدید شما از آن استفاده می کند.
به منظور ایجاد مدل های کاری دقیق از دهان شما قالب هایی از دندان های شما گرفته می شود. تاج شما از این الگوها ساخته شده است.
در نهایت تاج جدید شما قرار می گیرد.

مراحل ایمپلنت دندان
بازسازی کامل دهان با ایمپلنت در کمتر از یک ماه
بازسازی کامل دهان با ایمپلنت در کمتر از یک ماه
بازسازی کامل فک بالا با ایمپلنت در یک جلسه
بازسازی کامل فک بالا با ایمپلنت در یک جلسه

مراقبت های بعد از ایمپلنت

اگرچه ممکن است پس از هر جراحی نیاز به خوردن غذاهای نرم داشته باشید تا محل کاشت دندان بهبود یابد، اما در طول دوره بهبودی نیازی به مراقبت خاصی برای ایمپلنت دندان نیست. به منظور جلوگیری از عوارض احتمالی پس از جراحی، باید معاینات منظم دندانپزشکی را با دندانپزشک خود برنامه ریزی کنید. این به شما کمک می کند تا از موارد زیر جلوگیری کنید:

  • عفونت اطراف استخوان و بافت لثه اطراف
  • رد ایمپلنت دندان توسط بدن شما
  • جلوگیری از از دست دادن استخوان در اطراف ایمپلنت دندان
  • ایمپلنت دندانی شما به استخوان نمی چسبد

دندان ایمپلنت جدید شما باید به طور منظم مانند دندان های طبیعی شما مراقبت و بررسی شود. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دندان های ایمپلنت توصیه می شود. حتماً هر شش ماه یکبار یا در صورت توصیه بیشتر به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: مراقبت بعد از ایمپلنت دندان

میزان موفقیت ایمپلنت دندان

استفاده از ایمپلنت برای جایگزینی دندان های از دست رفته درمانی است که درصد موفقیت بالایی در حدود 98 درصد دارد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search