زاویه دار کردن فک و صورت

زاویه دار کردن فک و صورت

عمل جراحی زاویه سازی فک و صورت یک عمل زیبایی رایج بین خام ها و آقایانی است که می خواهند صورتی لاغرتر و با زاویه V شکل داشته باشد.این عمل به منظور زیباسازی نیم رخ و سه رخ چهره و جوانسازی و به روش های متفاوت انجام می گیرد. زاویه سازی صورت به دور روش دائمی و موقت انجام می گیرد.

زاویه سازی موقت:

برخی افراد به دلایل مختلفی زاویه سازی موقت را انتخاب می کنند. یکی از مهمترین دلایل آن فوبیا و یا وحشت حین عمل جراحی است یا نگران عوارض بعد از عمل هستند. روش موقت زیباسازی صورت بدون بیهوشی، جراحی، بخیه و به صورت سرپایی انجام می شود. طول ماندگاری این روش بین 6 ماه تا یکسال می باشد. و عوارض آن نهایتا کبودی صورت و دربعضی موارد ممکن است  عدم تقلرن صورت باشد.

زاویه سازی دائم:

روش زاویه سازی دائم صورت برای افرادی بهتر است که می خواهند چهره ای جوان درطولانی مدت داشته باشند و با عمل جراحی مشکلی ندارند. در این روش از طرق تزریق ژل و بوتاکس استفاده می شود و با استفاده از روش جراحی ممکن است قسمتی از استخوان یا ماهیچه فک و صورت برش داده شود.

روش های مختلف جراحی زیبا سازی:

مالارپلاستی؛ این روش به منظور باریک سازی استخوان چانه صورت می گیرد.

آنولوپلاستی؛ این عمل به این نحو است که قسمتی از گوشه های فک پایینی را بر می دارند.

کورتیکوتومی؛ این عمل برای برطرف کردن بر آمدگی فک پایینی انجام می شود.

ژینولاستی؛ این عمل را برای باریک، بلند و یا کوتاه کردن پانه انجام می دهند.

میوتومی؛ این روش برای کاهش دادن حجم ماهپچه کلی صورت است.

عوارض جانبی زیبا سازی دائمی، مواردی مانند تورم، کبودی، افتادگی پوست، عفونت موفت و افتادگی پوست می باشد.

بیشتر بخوانید
جراحی فک بالا و پایین

در زیر نمونه کار دکتر فرشید کاوندی را می بینید که جراحی فک و چانه انجام شده است:

جراحی فک و چانه

جراحی فک و چانه

انواع روش های زیبا سازی بدون جراحی

تزریق ژل و بوتاکس:

با روش فلج سازی ماهیچه های صورت از طریف بوتاکس می توان به هدف زاویه سازی فک و صورت دست یافت. همچنین برای ازبین بردن خط ها و چین و چروک ها از روش بوتاکس استفاه می کنند. در نتیجه بوتاکس پوست صورت شما کشیده و صاف تر می شود و جوانتر و زیباتر به نظر می آید.

تزریق ژل

در این روش از داروی بی حسی موضعی استفاده می شود. برای نوبت اول تزریق ژل حدود یک میلیمتر بوده که در قسمت چانه انجام می شود و باعث شده زاویه سازی در این قسمت صوت بگیرد. برای لاغر سازی چهره نیز از تزریق ژل استفاده می کنند. که بسیار آسان تر و بدون درد می باشد. همچنین تیجه این عمل به صورت فوری بوده و پس از گذشت سه هفته  پزشک شما می تواند تشخیص دهد که آیا باز هم به تزریق ژل نیاز دارید یا خیر.

لیفت با نخ

در این روش که به عمل جراحی نیاز ندارد، از نخ هایی که دارای خارهای ریز هستند استفاده می شود. این نخ ها در زیر پوست صورت قرار می گیرند و از طریق کشیده شدن ماهیپچه گونه ها یا چانه باعث جوانسازی و زاویه سازی صورت می گردند. نخ های استفاده شده در این عمال از جنس پلی دی اکسانون می باشد که به راحتی درزیر پوست جذب می شوند و قابلیت کلاژن سازی دارند.

همچنین باعث افزایش دو عنصر مهم به نام های سنتر الاستین و اسید هیلارونیک در پوست شده و باعث شادابی و جوانی پوست می شوند. تنها پس از گذشت چند هفته از عمل لیفت صورت با نخ، اثرات زاویه سازی نمودار شده و تا دو سال نیز ماندگاری دارد.

کوچک کردن فک (ژینوپلاستی، آنولوپلاستی و کوریتوکوتومی)

به طور کلی عمل جراحی فک به منظور کوچک کردن فک تحتانی  و در نتیجه اصلاح زاویه صورت است. در این روش فرد مراجعه کننده تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد

ابتدا در استخوان فک یک برش ایجاد می کنند، سچس این قسمت را علامت گذاری کرده و با استفاده از ابزار مخصوص این کار، قسمت های علامت گذاری شده را برش می دهند. بعد از برش ایجاد شده شک آن را برطرف کرده و زاویه سازی انجام می شود. برای کسانی که صورت گوشتی با بافت ماهیچه های پهن تری دارند، مقداری از بافت آن را خارج کرده و حجم کلی فک کاهش پیدا می کند و زاویه سازی صورت انجام می گیرد.

 

بیشتر بخوانید
دوره نقاهت بعد از جراحی فک

کوچک کردن چانه (مالارپلاستی و میموتومی)

این روش بسیار ساده بوده اما نیاز به مهارت پزشک دارد. به این صورت که جراح برشی کوچک در داخل دهان نزدیک لب پایین و یا زیر چانه ایجاد می کند. سپس با استفاده از ابزار مخصوص کار، استخوان اضافه را جدا می کند. سپس با در نظر گرفتن زاویه کلی صورت و فک، استخوان چانه را با استفاده از سیم و بست در جای خود ثابت کرده، ودر مرحله آخر بخیه می زند. بعد از این مرحله از نوار های چانه به منظور ثابت و محکم نگه داشتن چانه استفاده می کنند. بعد از عمل بهتراست بیمار به مدت یک روز در بیمارستان تخت مراقبت قرار گیرد.

مزایای جراحی زیباسازی فک و صورت

 • برجستگی استخوان کونه
 • بینی گرد و برجسته
 • خط گونه باریک
 • چانه زاوویه دار
 • چهره ای باریک و جذاب
 • جوانسازی پوست

دستورالعملهای قبل و بعد عمل

 1. قبل از عمل از خوردن داروهای حاوی آسپرین پرهیز کنید
 2. از خوردن دارو های ضد التهاب نیز خودداری کنید.
 3. در صورت مصرف دارویی خاص با پزشک خود مشورت کنید.
 4. 12 ساعت قبل از عمل دوش بگیرید چرا که بهتر است پس از عمل از تمس آب باصورتتان تا چند روز جلوگیری کنید.

بعد از عمل

 • از آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید.
 • از شیاف مسکن جهت تسکین درد استفده کنید.
 • ده روز نیاز به استراحت مطلق دارید.
 • تا سه روز از سوپ و انواع نوشیدنی استفاده کنید
 • بین 6 تا 8 هفته از غذای نرم استفاده کنید.

زاویه دار کردن فک و صورت بهتر است زمانی انجام شود که فرد از چهره خود راضی نیست به گونه ای که اجزای صورت در مقایسه با همدیگر هماهنگی لازم را ندارد به عنوان مثل افرادی که قسمت چانه آن ها بیش از حد کوچک است و یا افرادی که ناحیه فک آن ها بیش از اندازه عقب یا جلو است.

بیشتر بخوانید
مراحل انجام ایمپلنت دندان

 شما عزیزان با جراحی فک و یا صورت می توانید تغییرات چشمگیری پیدا کنید و این روند باعث اعتماد به نفس بیشتر در افراد می شود .شما می توانید با یک مشاوره اولیه از پزشک خود کمک بگیرید تا بتوانید به اهداف زیبایی خود تحقق ببخشید .

زاویه ‌دار کردن فک

زاویه دار کردن فک باید به صورتی باشد که با دیگر اجزای صورت هماهنگی لازم را داشته باشد بیشتر افراد مراجعه کننده تمایل دارند که فک خود را بزرگ کند و  افرادی که فک های پهن دارند تمایل دارند که فک آن ها باریک شود این تغییرات می تواند بر چهره فرد تاثیر بگذارد و معمولاً برای درمان و هماهنگی صورت از روش جراحی کوچک کردن چانه یا فک و یا زاویه دار کردن صورت استفاده می کنند .

جراحی زاویه دار کردن صورت به چه روشی است ؟

کوچک کردن فک

روش کوچک کردن فک به گونه است که جراح بافت اضافه را از صورت خارج می کند و روش زاویه سازی صورت به منظور ایجاد خطوط زیبا انجام می گیرد و بهترین روش برای افرادی است که دارای فک های بزرگ و نا مناسب بوده که با انجام جراحی باعث می شود فرد رضایت بیشتری از خود داشته باشد .

روش انجام کوچک کردن فک : توسط متخصص بیهوشی ، بیمار بیهوش می شود .جراح برش هایی را در قسمت فک ایجاد می کند و از طریق همین برش ها به تراش دادن استخوان فک می پردازند تا به اندازه مطلوب دست یابند سپس برش ها را بخیه می زنند . بعد از اتمام عمل شما می توانید شاهد نتایج مطلوبی چون متقارن بودن زیبا ، اصلاح صورت تخت و مستطیلی و زاویه دار بودن صورت خود را مشاهده کنید .

کلام آ خر

خواننده گرامی ما در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعات مورد نیاز را درباره انواع روش های درمانی و جراحی فک و صورت را در اختیارتان بگذاریم، تا در صورت نیاز به هریک از عمل های زیبایی در ناحیه صورت بتوانید از راه های ارتباطی در سایت سوالات خود را از ما بپرسید.

برخی از خدمات دکتر فرشید کاوندی متخصص جراح دهان و فک و صورت عبارتست از

جراحی بینی

جراحی فک

جراحی چانه

ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم

(Visited 32 times, 1 visits today)
drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
Call Now Button