قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است ؟ ایمپلنت دندان برای چه افرادی نیاز است ؟ در این مقاله می خواهیم به صورت کامل درمورد ایمپلنت فوری دندان صحبت کنیم.

دکتر کاوندی متخصص جراحی فک دهان ، فک و صورت، جهت بر قراری ارتباط می توانید با شماره های 8-88059557 تماس حاصل فرمایید .

منظور از ایمپلنت فوری چیست ؟

ایمپلنت دندان زمانی صورت می گیرد که ما دندان های غیر قابل نگهداری داشته باشیم. بنابراین لازم است در همان زمانی که دندان را از حفره خارج می کنیم ایمپلنت را داخل همان حفره جاگذاری کنیم .

بارگذاری در حفره تازه بسیار کاربرد دارد :

  • زمانی که دندان ها ضربه دیده اند.
  • دندان ها لق شده است.
  • دندان ها قابل نگهداری نیستند و لازم است عفونی نباشند زیرا اگر عفونی باشند ما نمی توانیم ایمپلنت را انجام دهیم .

زمانی که کشیدن دندان و ایمپلنت دندان همزمان با هم انجام می شود میزان ناراحتی بیمار بعد از انجام کار به میزان چشمگیری کمتر از زمانی است که مراحل تک تک انجام شود.

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری

چه دندان هایی نیاز به ایمپلنت دندان دارند ؟

دندان هایی که ساپورت استخوانی نداشته باشند (میزان استخوان کافی برای نگه داشتن این دندان وجود نداشته باشد)به همین دلیل ما نمی توانیم این دندان را نگه داریم .چرا ما به ضایعات عفونی و کیست ها اشاره نکردیم زیرا در گذشته نگهداری چنین دندان هایی آسان نبود اما امروزه می توانیم  دندان ها با ضایعات عفونی و کیست ها را با کمک لیزر درمان کنیم و دندان ها را نگه داریم و نیازی به ایمپلنت دندان نیست.

قیمت ایمپلنت دندان

  • یکی از عواملی که در قیمت ایمپلنت دندان تاثیر گذار است کشور سازنده ی آن است هر چه قدر کشوری در زمینه ی تولید و طراحی ایمپلنت دارای سابقه ی بیشتری باشد و سال های سال در زمینه ی ایمپلنت تجربه داشته باشد باعث می شود که ایمپلت خودش را با قیمت بالاتری به بازار ارائه دهد .
  • عامل دیگر در قیمت ایمپلنت دندان تکنولوژی منحصر به فردی است که شرکت در زمینه ی تولید ایمپلنت از آن بهره می برد بعضی از شرکت ها برای طراحی ایمپلنت از تکنولوژی مختلف استفاده می کنند که فقط انحصار همان شرکت است بنابراین بابت این نوآوری هزینه ی بالاتری نسبت به دیگر شرکت های رقیب به بازار عرضه می کنند.
  • عامل دیگر متریال و مواد مصرفی است که در تولید یک ایمپلنت تاثیر گذار است هر چه قدر مواد با کیفیت در ساخت ایمپلنت به کار رفته باشد باعث می شود هزینه های تولید ایمپلنت افزایش یابد و قطعاً در قیمت تمام شدن ایمپلنت تاثیر خواهد داشت .
  • عامل دیگر ضمانت نامه ای است که کشور سازنده یا شرکت سازنده برای ایمپلنت خودش در نظر می گیرد.
  • عامل تاثیر گذار دیگر که بسیار مهم است بودجه تحقیقاتی است که شرکت سازنده ایمپلنت برای ارائه قطعات ایمپلنت به بازار در نظر می گیرد .
بیشتر بخوانید
انواع ایمپلنت دندان

نتیجه قیمت ایمپلنت

هر چقدر کلینیک یا مطبی بتواند ایمپلنت دندان را با کیفیت بالاتری تهیه کند و استفاده کند هزینه ایمپلنت دندان به مراتب بالاتر خواهد بود .

دیگر خمات مرتبط دکتر فرشید کاوندی متخصص جراح دهان و فک و صورت عبارتست از:

آیا ایمپلنت دندان درد دارد ؟

انواع ایمپلنت دندان

جایگزین دندان از دست رفته

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم

(Visited 6 times, 1 visits today)
drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button