جلو آوردن چانه

جلو آوردن چانه

جلو آوردن چانه

جراحی جلو آوردن چانه، به منظور تغییر شکل و یا بهبود اندازه چانه، مورد استفاده قرار می گیرد. این جراحی می تواند با استفاده از پروتز و یا تغییر شکل استخوان ها انجام شود.

از جمله مزایای جراحی جلو آوردن چانه می توان به حفظ تناسب و هماهنگی چانه با سایر اجزای صورت اشاره کرد. چانه عقب رفته معمولا باعث می شود گردن، چاق و گوشتی به نظر برسد. فرم چانه بر ظاهر بینی نیز تاثیر می گذارد، در صورتی که فردی بینی بزرگ و چانه عقب رفته داشته باشد، بینی نیز بزرگ تر به نظر می رسد.

چه کسانی کاندیدای مناسب جراحی جلو آوردن چانه هستند؟

-افرادی که چانه عقب رفته دارند.

-افرادی که چانه تیز و یا مربعی دارند.

-افرادی که بینی نوک تیز دارند.

-افرادی که گردن چاق و گوشتی دارند.

این جراحی با اصلاح فرم فک و چانه، به بهبود ظاهر بینی بزرگ نیز کمک می کند. به همین دلیل است که در برخی بیماران این جراحی به همراه جراحی بینی انجام می شود، تا نتایج بهتری حاصل شود.

افرادی که به دنبال جراحی جلو آوردن چانه هستند، باید از لحاظ بدنی در سلامت کامل به سر ببرند و انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند.

در اکثر بیماران، استفاده از پروتز نیاز می شود. در این صورت، برش داخل دهان و یا خارج از چانه ایجاد می شود، پروتز زیر پوست و جلوی استخوان فک قرار می گیرد و باعث تقویت استخوان فک و چانه می شود. بعد از جاسازی پروتز، جراح میزان هماهنگی چانه با سایر اجزای صورت را بررسی، و سپس جای درست پروتز را فیکس می کند. در این روش معمولا بیماران رضایت بیشتری از جراحی دارند، زیرا ظاهر چانه طبیعی به نظر می رسد.

در برخی موارد، جراح مجبور می شود که بعضی از استخون ها را حرکت بدهد. در چنین حالتی، جراح به منظور دسترسی به استخوان چانه، برش هایی را درون دهان و در امتداد لثه پایین، ایجاد می کند. از آن جایی که بخیه ها در داخل دهان زده می شوند، اثری از بخیه دیده نخواهد شد.

بیشتر بخوانید
درمان آسیب های فک

مدت زمان جراحی به عواملی مانند اولویت و خواسته بیمار، و نوع بیهوشی استفاده شده در حین جراحی دارد.

برخی از خدمات دکتر فرشید کاوندی متخصص جراح دهان و فک و صورت عبارتست از

جراحی بینی

جراحی فک

جراحی چانه

ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم

(Visited 10 times, 1 visits today)
drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button