جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی به عنوان یکی از جراحی های زیبایی رایج در کشور ایران می باشد که متقاضیان زیادی را به خود جلب کرده است . بیشتر افراد از ظاهر بینی خود ناراضی هستند و جراحی بینی را بیشتر با هدف زیبایی انجام می دهند . جراحی بینی می تواند از دو جنبه مورد استفاده قرار بگیرد ،جراحی بینی به منظور زیبایی و جراحی بینی به دلیل تصحیح عملکرد های تنفسی در فرد .

بیشتر افراد از جنبه زیبایی این جراحی استفاده می کنند . جراح بینی در روند جراحی به رفع عیوب ظاهری بینی می پردازند .

نقش جراح بینی در جراحی بینی

می توان گفت جراح یک نقش موثر در جراحی بینی دارد . قبل از اقدام به جراحی بینی بهتر است یک انتخاب آگاهانه داشته باشید . یک جراح بینی ماهر و با تجربه می تواند در داشتن یک بینی زیبا و عاری از هرگونه عیوب موثر باشد .

جراح بینی ماهر با تمام روش های جراحی بینی آشنایی دارد و می تواند در شرایط سخت با روش مناسب جراحی بینی را انجام دهد.

اقدامات لازم قبل از جراحی بینی

افرادی که تصمیم به جراحی بینی خود دارند باید برای داشتن نتیجه بهتر و البته مطلوب تر به نکاتی قبل و بعد از جراحی بینی توجه داشته باشند .

افراد سیگاری باید حداقل تا دو هفته قبل  از جراحی بینی از مصرف سیگار خودداری کنند

در صورت مصرف هر گونه دارو با پزشک خود مشورت کنید و در صورت نبود مانع مصرف آن ها را ادامه دهید

انجام تمامی آزمایشات مورد نیاز قبل از جراحی بینی

بیشتر بخوانید
جراحی پروتز چانه

یک روز قبل ازجراحی بینی به بیمارستانی که تصمیم به جراحی در آن را دارید مراجعه کنید .  این امر در کاهش استرس می تواند کمک کننده باشد

تمام موارد ذکر شده می تواند در داشتن یک بینی زیبا موثر باشد .

جراحی بینی

اقدامات بعد از جراحی بینی

نمی توان گفت به تنهایی جراح بینی عاملی موثر در نتیجه جراحی بینی می باشد . مراقبت های فرد بعد از جراحی بینی نیز می تواند در داشتن یک بینی زیبا موثر باشد .

  • باید بعد ازجراحی بینی به طور منظم به جراح بینی خود مراجعه کنید
  • از تمام تجویزات جراح بینی خود به طور کامل پیروی کنید
  • حداقل تا 7 روز بعد از جراحی بینی باید استراحت داشته باشید .
  • مصرف داروها و قطره ها به طور منظم و دقیق
  • تا جایی که ممکن است از خوردن غذاهای سفت  که نیاز به جویدن زیاد دارند خودداری کنید .
  • حدالامکان از غذاهای نرم و رقیق استفاده کنید
  • مصرف میوه جات و سبزیجات بعد از جراحی بینی به منظور جلوگیری از یبوست بسیار موثر می باشد .
  • در صورت اعتیاد به مواد مخدر حداقل تا یک ماه بعد از جراحی بینی از مصرف دخانیات جلوگیری کنید .

روش جراحی بینی

جراح بینی قبل از جراحی بینی با توجه به شرایط بیمار از بیحسی موضعی و یا بیهوشی کامل استفاده می کند . بینی افراد به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می شود . جراح بینی قبل از اقدام به جراحی بینی باید نوع بین فرد را مشخص کند . روش جراحی بینی در بینی های گوشتی و استخوانی متفاوت می باشد . جراحی بینی می تواند در دسته جراحی های سخت و پیچیده باشد ،البته باید گفت جراحی ترمیمی بینی به مراتب از آن هم سخت تر است . جراحی بینی با توجه به شرایط بیمار و همچنین نظر جراح بینی با دو روش باز و یا بسته انجام می شود .

جراحی بینی به روش باز

در جراحی بینی به روش باز،جراح بینی با ایجاد برشی که در قسمت پایینی در بین دو سوراخ بینی زده می شود انجام می شود  . در این روش کناره های پرده های بینی برای دید بهتر جراح بینی گشوده می شود .

بیشتر بخوانید
بهترین جنس ایمپلنت کدام است ؟

جراحی بینی به روش بسته

در جراحی بینی به روش بسته برش ها در داخل سوراخ های بینی زده می شوند و کناره پره های بینی نیز برای دید بهتر جراح بینی باز می شود . با باز کردن پرده های بینی جراح می تواند تغییرات را بهتر و موثر تر ایجاد کند.

 

سن مناسب برای جراحی بینی

برای جراحی بینی محدودیت سنی وجود ندارد  . اما برای داشتن  یک نتیجه مطلوب از جراحی بینی باید این جراحی در دوره های خاصی انجام شود . بهترین سن برای جراحی بینی از سن 18 -50 سالگی می باشد . اگر جراحی بینی پایین تر از سن 18 سالگی در افراد انجام شود ممکن است به دلیل عدم کامل شدن عضلات بینی فرد، جراحی بین دفورمیته هایی را در بینی ایجاد کند . همچنین جراحی بینی بالاتر از سن 50 سالگی هم می تواند اثرات مخربی برای فرد ایجاد کند . می توان گفت بهتر است بعد از سن 50 سالگی جراحی بینی انجام نشود زیرا با ایجاد چین و چروک ها بر روی پوست ،جراحی بینی ممکن است اثرات مخربی از خود بر چهره فرد ایجاد کند .

عمل بینی

جراحی بینی گوشتی

همانطور که گفته شد بینی افراد در دو دسته گوشتی و استخوانی قرار دارد . افراد با بینی های گوشتی از غضروف های ضعیفی برخوردارند و به دلیل پوست ضخیمی که دارند دوران بهبودی بعد از جراحی بینی در این افراد به مراتب بیشتر می باشد .جراح بینی در بینی های گوشتی باید از  کوچک کردن بیش از حد بینی جلوگیری کند . روش جراحی بینی گوشتی با استخوانی بسیار متفاوت می باشد. در بینی های گوشتی بینی های فانتزی و بیش از اندازه کوچک نتایج مطلوبی از خود برجای نمی گذارد .

 

جراحی بینی استخوانی

در بینی از نوع استخوانی غضروف ها قوی می باشند در نتیجه دست جراح بینی در این نوع بینی ها باز می باشد . در این بینی ها می توان بینی های فانتزی و عروسکی خلق کرد . در بینی های استخوانی  دوران نقاهت کمتر می باشد و بیمار می تواند به راحتی دوران نقاهت خود را طی کند و نتیجه کار را مشاهده کند . تغییرات ایجاد شده در این نوع از بینی ها به راحتی قابل مشاهده می باشد .

بیشتر بخوانید
ایمپلنت های دندان چیست ؟

در نتیجه می توان گفت تشخیص نوع بینی یک امر مهم می باشد که باید توسط جراح بینی انجام شود و بنا بر نوع بینی هر فرد روش جراحی و مراقبت های بعد از جراحی برای بیمار تعیین گردد .

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر کاوندی، جراح فک

(Visited 24 times, 1 visits today)
drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button