جراحی ایمپلنت چانه و فک پایین

جراحی ایمپلنت چانه و فک پایین

جراحی ایمپلنت چانه و فک پایین

 

ایمپلنت چانه چیست؟

چه کسانی به ایمپلنت چانه نیاز دارند؟

نحوه جراحی ایمپلنت چانه چگونه است؟

از ایمپلنت چانه به منظور تغییر شکل، بزرگ کردن، جلو آوردن چانه و در کل تغییر آن استفاده می شود. این تغییرات را می توان با جراحی و همچنین تزریق انجام داد. جراحی ایمپلنت چانه جزء یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی چانه در افراد به شمار می رود.

روش های دیگر تقویت چانه وجود دارد که تقریبا غیرتهاجمی می باشد که شامل استفاده از پرکننده ها مانند چربی یا فیلر برای تقویت ظاهر چانه است. همچنین اگر فرد خواهان تغییر اندازه در چانه بدون انجام جراحی در این ناحیه باشد، جراح پلاستیک با استفاده از لیپوساکشن، چربی های اضافی را از بخش های مختلف بدن خارج کرده و به چانه تزریق می کند.

 

شما عزیزان می توانید برای تماس با دکتر فرشید کاوندی متخصص جراحی فک و صورت در تهران ، با شماره 8-88059557 و پیچ اینستاگرام ارتباط برقرار کنید.

 

ایمپلنت چانه چیست؟

ایمپلنت چانه شامل مواد مصنوعی می باشند که طی یک عمل جراحی در بخش پایین صورت ( ناحیه چانه) چای گذاری می شوند تا فرم زیباتری را برای چانه ایجاد کند. این ایمپلنت های دارای انواع و اشکال مختلفی هستند که در هر فرد با توجه به زاویه صورت و چهره اش، نوع مناسبی از این ایمپلنت ها انتخاب و جای گذاری می شود.

جراحی چانه و ایمپلنت فک پایین چگونه انجام می شود؟

جراحی ایمپلنت چانه معمولا با یک بیهوشی خفیف و یا توسط داروهای بی حسی یا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. پس از بیهوشی، یک جراح یک برش در داخل دهان و یا روی پوست زیر چانه ایجاد می کند. قبل از انجام جراحی، اندازه و فرم ایمپلنت چانه مشخص می شود. سپس ایمپلنت مورد نظر از ناحیه برش خورده وارد می شود و توسط پیچ به آرواره متصل می شود. در مرحله بعد نواحی برش خورده بخیه می شود. عمل جراحی ایمپلنت چانه معمولا یک الی دو ساعت به طول می انجامد

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ جراحی فک

انواع ایمپلنت چانه

ایملنت چانه انواع مختلفی دارد. برای انجام این جراحی توصیه می شود برای کاهش عوارض بعد از جراحی از یک شرکت معتبر ایمپلنت خریداری شود.

مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت چانه

  • زمان استراحت جراحی ایمپلنت چانه نیز همانند جراحی ژینوپلاستی می باشد. زیرا بافت باید زمان کافی را برای چسبیدن به اطراف ایمپلنت داشته باشد.
  • بخیه هایی در جراحی ایمپلنت چانه زده می شود معمولا قابل جذب هستند و نیازی به برداشتن آنها نیست.
  • ممکن است به محض احساس راحتی، خوردن غذای نرم یا مایع را شروع کنید.
  • در صورت ایجاد برش از ناحیه داخل دهان، حتماً بعد از هر وعده غذایی دهان را با آب یا مواد ضد عفونی کننده شستشو دهید.

 

جراحی ایمپلنت چانه و فک پایین

جراحی ایمپلنت چانه و فک پایین

روند بهبودی بعد از جراحی ایمپلنت چانه

اغلب افرادی که تحت عمل جراحی زیبایی چانه قرار گرفته اند تا یک هفته بعد از جراحی می توانند به محل کار خود باز گردند. ممکن است پزشک جهت کاهش دردهای احتمالی بعد از جراحی ایمپلنت چانه مسکن و داروهایی که از بروز تورم جلوگیری می کند، تجویز کند. اما با این حال بعد از عمل ممکن است کمی تورم و التهاب در ناحیه چانه ایجاد شود که پس از گذشت یک هفته رو به بهبودی می رود.

ممکن است بعد از جراحی یک گیره محافظتی به بیمار داده شود که تا چند هفته بعد از جراحی باید هنگام خواب زده شود تا در دوران بهبودی، ایمپلنت چانه جابجا نشود.

اگر چه بلافاصله بعد از عمل تغییرات به خوبی قابل مشاهده است اما نتایج نهایی پس از جراحی به دلیل تورم پس از سه الی چهار هفته مشخص خواهد شد.

عوارض جراحی ایمپلنت چانه  

عوارض ژینوپلاستی شامل موارد زیر است:

  • عفونت
  • واکنش آلرژیک به ایمپلنت
  • اکستروژن کاشت
  • آسیب عصبی که باعث بی حسی دهان یا لب می شود.
بیشتر بخوانید
TMD چیست ؟

هزینه ایمپلنت چانه

اولین قدم جهت برآورد هزینه جراحی ایمپلنت چانه مراجعه به یک جراح فک خوب می باشد. همچنین انجام مشاوره های لازم با یک جراح فک می تواند شما را در جهت گرفتن تصمیم نهایی براحی فک کمک کند. هزینه های جراحی ایمپلنت چانه با توجه به پزشک جراح و نوع تخصص وی، شهری که برای این جراحی انتخاب شده، نوع کلینیک یا مرکز جراحی و یا اینکه این کلینیک در کدام منطقه از شهر قرار گرفته همچنین مواد اولیه مصرفی در جراحی متفاوت می باشد.

 

مقالات مرتبط با این مطلب:

جراحی زیبایی چانه

جراحی پروتز چانه

جلو آوردن چانه

زاویه دار کردن صورت

 

(Visited 25 times, 2 visits today)
drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button