تزریق بوتاکس برای رفع چروک های پیشانی

تزریق بوتاکس برای رفع چروک های پیشانی

تزریق بوتاکس برای رفع چروک های پیشانی

انقباض عضلات جفت فرونتالیس، ابروها و پوست پلک فوقانی را بالا می کشد که سبب چروک خوردن پیشانی می گردد. منشا این عضلات در آپونوروز گالئا جمجمه است و به پوست ابروها وارد می گردد. عضلات فرونتالیس دو جفت عضله هستند که در خط وسط بهم نمی رسند، اما با ابن وجود از نظر بالینی بخش مرکزی پیشانی فاقد چروک نمی باشد در نتیجه درمان پیشانی می بایست شامل تزریق در بخش مرکزی آن نیز باشد. بخش فوقانی صورت می بایست پیش از تزریق هم در هنگام تغییر چهره و هم موقع استراحت ارزیابی گردد. در زنان ابرو می بایست درست بر روی لبه فوقانی اربیت یا بلافاصله بالای آن قرار گرفته باشد.

دکتر کاوندی متخصص جراحی فک دهان ، فک و صورت، جهت بر قراری ارتباط می توانید با شماره های 8-88059557 تماس حاصل فرمایید .

نحوه تزریق بوتاکس یه پیشانی

هنگام تزریق بوتاکس پیشانی پزشک باید از بیمار بخواهد ابروها را بالا و پایین ببرد تا میزان حرکات عضله به راحتی ارزیابی شود. عضله فرونتالیس در موقعیت سطحی قرار گرفته است، در نتیجه تزریقات می بایست در بافت زیرجلدی سطحی صورت گیرند. کل پیشانی را باید از داخل به خارج تحت تزریق قرار گیرد. مشابه سایر تزریق های زیبایی BoNTA، مردان نیاز به دوز بالاتر دارند.

احتیاط های لازم حین تزریق بوتاکس به پیشانی

پبشانی اغلب به عنوان دشوارترین محل تزریق مطلوب تلقی می شود. گرچه به نظر می رسد که تزریق پبشانی آسان است اما اشتباهات رایج همچون درمان بیش از حد یا تزریق کمتر از رایج هستند. مهمترین اصل تزریق بررسی محل قرارگیری ابروها در حالت استراحت و پیش از تزریق نوروتوکسین می باشد. پیش از تزریق دو وضعیت مهم این ناحیه باید مشخص گردد. وجود افتادگی ابرو و افزایش توان استراحت عضله که می تواند افتادگی ابرو را پنهان کند. در برخی بیماران چروک های افقی پیشانی نتیجه جبران افتادگی ابرو هستند. این بیماران ممکن است جهت بهبود چروک های پیشانی به منظور تزریق نوروتوکسین به پزشک مراجعه کنند. ذکر این نکته الزامی است که عضله فرونتالیس تنها عضله ای است که ابروها را بالا می برد. اگر ابرو دچار افتادگی است از تزریق بوتاکس در عضله فرونتالیس باید پرهیز شودچرا که این کار افتادگی ابرو را بدتر می کند و تزریقات باید در مناطقی فوقانی پیشانی انجام شود تا مقداری از حرکت عضله در بالا بردن ابرو حفظ شود.

بیشتر بخوانید
تزریق چربی به صورت

عوارض تزریق بوتاکس به پیشانی

تکنیک نادرست تزریق در این ناحیه می تواند سبب نامتقارن شدن ابروها گردد. افتادگی پلک فوقانی و بارز شدن افتادگی زمینه ای ابرو از خطرات اصلی این درمان می باشد. سایر عوارض خفیف شامل تزریق نادرست است که ممکن است سبب ایجاد نمای ظاهری غیرطبیعی در ابروها و یا پایدار ماندن چروک ها شود.

تزریق بوتاکس برای رفع چروک های پیشانی

تزریق بوتاکس برای رفع چروک های پیشانی

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس به پیشانی

  • ورزش و فعالیت های بدنی بعد از تزریق بوتاکس توصبه نمی شود.
  • از ماساژ و دستکاری محل تزریق به جدا خودداری شود.
  • از دراز کشیدن تا 4 ساعت بعد از تزریق اجتناب شود.
  • برای جلوگیری از کبودی از داروهای رقیق کننده خون نباید استفاده شود.
  • کبودی ممکن است سبب کاهش اثر BoNTA از طریق جلوگیری از انتشار توکسین به محل اتصال عصبی عضلانی گردد.

برخی از خدمات دکتر فرشید کاوندی:

تزریق ژل به صورت

تزریق چربی به صورت

تزریق بوتاکس

(Visited 6 times, 1 visits today)
drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button