بهترین جنس ایمپلنت کدام است ؟

بهترین جنس ایمپلنت کدام است ؟

بهترین جنس ایمپلنت کدام است؟ یکی از سوال هایی که بیشتر افراد معمولاً از پزشک خود سوال می کنند این است که کدام کشور بهترین سازنده ی ایمپلنت دندان است. جواب این است که صرفاً کشور سازنده ی ایمپلنت ملاک نیست زیرا در هر کشوری کارخانه ها می تواند بهترین محصولات را ارائه دهند و در هر کشوری جنس درجه ی یک یا دو وجود دارد و صرفاً نمی توانیم بگوییم ایمپلنتی که آلمانی است بهترین ایمپلنت است یا این که ایمپلنت کره ای ، ایمپلنت خوبی نیست.

نکته ی مهم این است که  مهم تر از کشور سازنده ی ایمپلنت، جراحی است که می خواهد ایمپلنت را کار بگذارد یا کسی که می خواهد پروتز را کار بگذارد. در واقع پروتزی که می خواهد هم زیبا باشد هم مشکل غذایی ایجاد نکند و هم برای لثه مشکلی ایجاد نکند.

بنابراین توصیه می شود قبل از هر جست و جویی در مورد  جنس ایمپلنت، بهتر است سرچ کنید  که کدام جراح مناسب تر است توجه داشته باشید ایمپلنت یک پروسه طولانی مدت است و اگر به مشکلی برخورد کردید آیا آن جراح می تواند پاسخ گو باشد. متعهد بودن یک جراح بسیار مهم و ضروری است

دکتر کاوندی متخصص جراحی فک و صورت، جهت برقرار ارتباط می توانید با شماره های 8-88059557 تماس حاصل فرمایید .

جراحی ایمپلنت بدون درد

خوشبختانه دکتر کاوندی با توجه به تکنیکی که استفاده می کند ایمپلنت را به گونه ای انجام می دهند که بیمار هیچگونه درد ، نگرانی و استرس نخواهد داشت.

بهترین جنس ایمپلنت دندان کدام است

بهترین جنس ایمپلنت دندان کدام است

از بین بردن استرس قبل از ایمپلنت

یکی از مهم ترین موارد درجراحی ایمپلنت از بین بردن استرس بیمار قبل از انجام ایمپلنت دندان است و این با تجربه بودن یک پزشک است که می تواند ترس و اضطراب بیمار را کاهش دهد. برای کاهش استرس و اضطراب قبل از ایمپلنت لازم است که پزشک با آرامش کامل مراحل ایمپلنت رو برای بیمار توضیح دهد و این توضیحات است که می تواند برای بیمار بسیار مفید باشد و بیمار بعد ازیک جلسه از شروع کار متوجه صحت صحبت های دکتر خواهد شد.

بیشتر بخوانید
مراقبت بعد از جراحی فک

ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش برای جایگزینی دندان های از دست رفته بیماران می باشد که از طریق یک جراحی مختصر انجام می شود و دو تا 4 ماه بعد بیمار می تواند صاحب یک دندان طبیعی شود. از این لحاظ ایمپلنت دندان های سوم بعد از دندان های شیری و دائمی تلقی می شود. جای گذاری ایمپلنت دندان بسیار ساده است و هیچ گونه استرس و نگرانی برای بیماران ندارد و انجام آن رضایت مندی کامل را برای آنها به ارمغان می آورد.

آشنایی با نحوه ایمپلنت دندان

جراحی جای گذاری ایمپلنت بسیار مختصر و ساده می باشد به این صورت که استخوان توسط گریل های مخصوصی گریل می شود و ایمپلنت ها که ظاهری شبیه پیچ های معمولی دارد در استخوان قفل می شود و بعد از گذشت دو تا سه ماه با استخوان ممزوج شده و جوش می خورد و برای مراحل بعدی قالب گیری و جای گذاری روکش ها آماده می شود. اکثر بیماران پس از انجام ایمپلنت رضایت مندی کامل را از نظر زیبایی و عملکرد دارند که می توان از آنها به عنوان دندان سوم بعد از دندان های شیری و دائمی در این بیماران نام برد. ایمپلنت دندان به عنوان ریشه مصنوعی عمل می کند و بر روی آن روکش مصنوعی یا تاج دندان نصب می شود تا جای خالی دندان پر شود.

فرآیند جوش خوردن استخوان به ایمپلنت یک پارچگی استخوان نام دارد که برای موفقیت طولانی مدت ایمپلنت الزامی است. در مواردی که جوش خوردن ایمپلنت به استخوان انجام نمی گیرد ایمپلنت لق شده و درمان شکست می خورد. در اکثر موارد ایمپلنت از تیتانیوم ساخته می شود. علت انتخاب تیتانیوم قابلیت جوش خوردن استخوان به آن و همچنین زیست سازگاری و پس نزدن بدن است به این معنی که بدن آن را به عنوان شی خارجی در نظر نمی گیرد.

بیشتر بخوانید
جراحی کوچک کردن چانه

انواع ایمپلنت دندان

در حال حاضر بیش از صد برند ایمپلنت دندان در بازارهای جهانی وجود دارد که ساخت کشورهای سوئیس، آمریکا، فرانسه، کره، آلمان و ایتالیا می باشد. برخی از این برندها قدیمی هستند و از همان اوایل ظهور ایمپلنت دندان شروع به تولید کرده اند.

به طور کلی ایمپلنت دندانی که بیشترین یکپارچگی را به استخوان داشته باشد و سطح ایمپلنت دندان طوری طراحی شده باشد که باعث جذب استخوان به سطح ایمپلنت شود جزء بهترین نوع ایمپلنت می باشد.

سن مناسب برای ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان هیچ گونه محدودیت سنی ندارد و برای تمام بیماران قابل انجام است به شرطی که بیماری های زمینه ای و بیماری هایی مانند دیابت و پوکی استخوان در افراد وجود نداشته باشد یا حداقل اگر وجود دارد به صورت کاملا کنترل باشد که این مشکل طی مشاوره با پزشکان مریوطه قابل حل می باشد.

آیا ایمپلنت دندان ضرر دارد؟

ایمپلنت دندان نه تنها سلامت دندان های مجاور را به خط نمی اندازد بلکه برای سلامت آنها نیز مفید است. چرا که مانع تحلیل رفتن استخوان زیرین می شوند. یکی از مهم ترین معیارهای انتخاب روش جایگزینی دندان ها به خصوص در مورد دندان های جلویی، زیبایی آن است. دندان های ایمپلنتی ظاهری کاملا طبیعی دارند و هیچ کسی متوجه تفاوت آن ها با دندان های خودتان نمی شود از طرف دیگر عملکرد ایمپلنت دندان شبیه به دندان های طبیعی است چرا که به استخوان فک جوش خورده است.

آیا ایمپلنت درد دارد؟

به طور کلی می توان گفت روش درمانی ایمپلنت دندان یکی از ساده ترین جراحی های دهانی می باشد که درد و ناراحتی های زیادی ندارد. همچنین می توان بلافاصله پس از کشیدن یک دندان کاشت ایمپلنت دندان را انجام داد مشروط بر آنکه استخوان و لثه در سلامت کامل باشند.

و در آخر…

اگر متخصص ایمپلنت تشخیص دهد باید به زمان دیگری موکول شود باید پس از یک تا دو ماه پس از کشیدن دندان انجام گردد. پس از اتمام مراحل درمان و قرار گیری روکش روی ایمپلنت نیرویی که در نتیجه غذا خوردن بر دندان وارد می شود توسط استخوان فک دفع و در نتیجه هیچ گونه دردی به وجود نخواهد آمد.

بیشتر بخوانید
درمان آسیب های فک

برخی از خدمات دکتر فرشید کاوندی  متخصص جراح دهان و فک و صورت عبارتست از

جراحی بینی

جراحی فک

جراحی چانه

ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم

(Visited 10 times, 1 visits today)
drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button