بهترین جراح فک در شمال تهران

بهترین جراح فک در شمال تهران

جراحی فک یا همان ارتوگناتیک شامل درمان هایی است که طی آن فک پایین و بالا به روش های مختلف به سمت جلو یا عقب حرکت داده می شود. در برخی موارد ارتفاع فک بالا بسیار بلند می باشد که این مساله موجب می شود ارتفاع خود صورت بلندتر شود و تنفس دهانی و التهابات اتفاق بیفتد و حتی از نظر زیبایی هنگام لبخند میزان زیادی از لثه مشاهده می شود و ظاهر نازیبایی را ایجاد می کند که باید بررسی های لازم چه از نظر کلینیکال چه پاراکلینیکال انجام شود و اگر نیاز باشد از درمان های ارتودنسی همراه با درمان جراحی کمک گرفته می شود.

جراحی فک یا همان ارتوگناتیک شامل درمان هایی است که طی آن فک پایین و بالا به روش های مختلف به سمت جلو یا عقب حرکت داده می شود.  برای مشاوره و نعیین وقت قبلی از دکتر فرشید کاوندی متخصص جراحی فک دهان ، فک و صورت، با شماره های زیر و پیچ اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره تماس :8-88059557

 

جراح فک و صورت کیست؟

یک جراح فک و صورت در واقع به هر دو علم دندانپزشکی و پزشکی تسلط دارد. یک جراح فک خوب مهارت های لازم را جهت برطرف کردن تمام مشکلات دندانی و دهانی را اعم از حفره دهانی، مشکلات فک بالا و پایین، استخوان ها و اسکلت کلی صورت را دارد.

چه فکی بابد جراحی شود؟

برخی افراد به تمام جزئیات اجزای صورت خود حساس شده و تصور می کنند مشکلات زیادی در صورت خود دارند. اما بیشتر این مشکلات معمولا نیاز به درمان ندارند. یکی از جراحی هایی که امروزه بیشتر انجام می شود جراحی فک می باشد. ذکر این نکته الزامی است که هر فکی به جراحی نیاز ندارد و تنها فک هایی باید جراحی شوند که دارای ناهنجاری های شدید مادرزادی باشند با در اثر اتفاقاتی مانند تصادفات شدید و حوادث جدی دچار آسیب های فراوانی شده اند.

بیشتر بخوانید
چه سنی برای جراحی فک مناسب است ؟

انواع ناهنجاری های فکی

بسیاری از این ناهنجاری ها شامل :

  • عقب و جلو بودن فک تحتانی
  • جلو و عقب بودن بیش از حد فک بالا
  • کوچک و تنگ بودن یا عریض بودن فک: این عارضه ممکن است موجب بروز اختلالاتی هم در مورد تغذیه، تنفس و در مورد فانکشنال و عملکرد فک حتی در حالت خواب به وجود بیاورد. گاهی این اختلال موجب بروز خروچف های شبانگاهی در کودکان می شود و علت اصلی آن عقب و کوچک بودن فک تحتانی و حتی بزرگ بودن زبان به صورت مادزادی باشد. ناهنجاری هایی وجود دارد که موجب می شود افزایش سایز و بزرگی زبان می شود که کودکان باید از نظر هورمون های مختلف و نقایص موجود و از نظر رشدی کنترل و درمان شوند.

دلایل ایجاد ناهنجاری های فکی

از جمله ناهنجاری های شایع که به صورت مادرزادی هستند می توان به شکاف کام اشاره کرد. همچنین در مواردی این ناهنجاری های مادرزادی در بعد اسکلتال در کودکان و اطفال وجود دارد که باید در زمان مناسب توسط یک متخصص جراحی دهان فک و صورت و صورت خوب تشخیص داده شود. تشخیص و درمان صحیح آن به عهده جراح فک و صورت، دندانپزشک اطفال می باشد. چرا که مواردی پیش می آید این گونه ناهنجاری ها ممکن است درمان نشود و بعدها درمان طولانی تر خواهد بود.

دکتر فرشید کاوندی

دکتر فرشید کاوندی

گروه دیگری از ناهنجاری ها پس از تولد ایجاد می شود. این ناهنجاری ها در طی یک اتفاق یا حادثه رخ می دهد مانند سقوط از ارتفاع، تصادفات و برخورد های فیزیکی شدید به فک ایجاد می شود.

گروه دیگری از ناهنجاری ها در فک و صورت کودک در خلال رشدش ایجاد می شود که در هنگام رسیدن به بلوغ این عارضه شدیدتر می شود.

جراحی فک چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی فک معمولا در اتاق عمل و زیر بیهوشی انجام می شود. این نوع جراحی ها از داخل دهان انجام می گیرد و هیچ نوع برشی روی پوست داده نمی شود. از داخل دهان فک برش داده می شود و جهت های مورد نظر درمان انجام داده می شود. با استفاده از روش جراحی دندان ها در موقعیت صحیح قرار می گیرد. پس از جراحی نیز باید مراقبت های لازم صورت گیرد تا فرآیند ترمیم به خوبی انجام شود.

بیشتر بخوانید
هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

توجه داشته باشید شما که برای انتخاب بهترین متخصص شما عزیزان می توانید با مراجعه به پزشک و مشاهده نمونه کارهای پزشک بهتر و مطمئن تر تصمیم بگیرید.

برخی از خدمات دکتر فرشید کاوندی جراح فک:

جراحی چانه

جراحی فک

جراحی بینی

دکتر فرشید کاوندی drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button