انواع ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان

آیا می دانید انواع ایمپلنت دندان چیست ؟ و چه کاربردی دارد ؟ دراین مقاله می خواهیم شما را با یکی از بهترین روش جایگزین دندان از دست رفته آشنا کنیم .

دکتر کاوندی متخصص جراحی فک دهان ، فک و صورت، جهت بر قرار ارتباط می توانید با شماره های 8-88059557 تماس حاصل فرمایید .

ایمپلنت دندان چیست ؟

یکی از بهترین روش ها برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده از ایمپلنت های فوری دندان است ایمپلنت را برای حفظ زیبایی و کاربرد درمانی می توانیم استفاده کنیم . از چندین هزار سال پیش بشر دراین فکر بوده که راهکاری را برای دندان های از دست رفته پیدا کند ، راهکار های مختلفی برای جایگزینی دندان در نظر گرفته شد تا این که یک فرد سوئدی یک ایمپلنت از جنس تیتانیوم اختراع کرد.

  تا چند سال پیش کاشت ایمپلنت حالت لوکس را داشته و توسط افراد خاصی انجام می شد اما در حال حاضر با پیشرفت علم باعث شده کاشت ایمپلنت دندان عمومی تر انجام شود .

انواع ایمپلنت دندان

ما حدود 100 تا 150 نوع ایمپلنت دندان داریم که اکثر آن ها جنسشان تیتانیوم است و بستگی به سازگاری به بافت های دهان ، نسبت به ابعاد و اندازش متفاوت است .مهم تر از هم جنس ایمپلنت دندان است که توسط کشورهای مختلف انجام می شود.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ماندگاری ایمپلنت دندان چقدر است ؟

اگر بهداشت دهان خیلی رعایت شود ماندگاری بهتر خواهد بود .طبق آمار گرفته شده بین 30 تا 35 سال ماندگاری دارد و انواع ایمپلنت در ماندگاری تاثیر خاصی ندارد .

بیشتر بخوانید
متخصص جراحی دهان فک و صورت

آیا ایمپلنت دندان درد دارد ؟

خیلی از بیماران سوال می کنند که انواع ایمپلنت در کاهش درد تاثیر دارد؟ کاشت دندان به وسیله ی بی حسی موضعی انجام می شود .هنگامی که بی حسی موضعی انجام می شود بیمار با خیال راحت بدون هیچ دردی می تواند ایمپلنت را انجام دهد یعنی بیمار هیچ گونه دردی را احساس نمی کند .

پس زدن انواع ایمپلنت دندان

با توجه به ایمپلنتی که از تیتانیوم ساخته می شود هیچ سلول زنده ای درونش وجود ندارد و هیچ ماده ی کد دار و ژنتیکی درون آن نیست که بگوییم تحریک می کند .با توجه به این که ایمپلنت ها از جنس تیتانیوم هستند ، تیتانیوم زیر سازگار هست  یعنی با محیط دهان و بافت ها و استخوان سازگار کامل دارد و به ندرت حساسیت ایجاد می کند و پس می زند .

در صورت پس زدن بر می گردد به رعایت بهداشت دهان و افراد سیگاری عاملی است که بهداشت دهان را با مشکل رو به رو می کند .

جایگزین دندان از دست رفته

جایگزین دندان از دست رفته

ایمپلنت دندان همانند دندان طبیعی

باتوجه به این که ایمپلنت داخل استخوان فک جراحی می شود در مرحله ی پروتز ما همه چیز را در نظر می گیریم مانند رنگ ، فرم ، شکل ، جنس و با توجه به این که کاملاً داخل فک رفته بیمار هیچ گونه ناخوشایندی برایش ایجاد نمی شود و همانند دندان طبیعی می ماند و می تواند همانند دندان طبیعی به راحتی غذا بخورد ، لبخند بزند ، صحبت کند .

مزایای استفاده از انواع ایمپلنت دندان

  • بریچ هایی که قبلاً استفاده می شد استرس خاصی به بیمار وارد می کرد به عنوان جسم خارجی اما ایمپلنت هایی که جایگزین دندان می شدند باتوجه به این که دائمی هستند به هیچ عنوان بیرون نمی آید
  • دندان های مصنوعی هنگام صحبت کردن امکان جا به جایی داشت اما انواع ایمپلنت دندان این گونه نیست .
  • اعتماد به نفس بیمار را بالا می برد
  • ایمپلنت دندان از تحلیل استخوان جلوگیری می کند
بیشتر بخوانید
بهترین جراح فک در شمال تهران

مقاله های مرتبط سایت دکتر کاوندی عبارتست از

ایمپلنت دندان

ارتباط بین سلامت و ایمپلنت

مراحل انجام ایمپلنت دندان

ایمپلنت فوری دندان

ارتودنسی با جراحی فک

آدرس

تهران -ملاصدرا -میدان شیخ بهایی -برج صدف -واحد81

تهران – شهرک غرب – خیابان دادمان ،نبش خیابان گلسا ، پلاک 34 واحد 1

تلفن تماس : 8-88059557

ایمیل پیج اینستاگرام

کانال تلگرام

دکتر فرشید کاوندی drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button