اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

لبخند یکی از زیباترین منحنی هایی است که داخل صورت دیده می شود و  مهم است که یک لبخند زیبا در چهره  وجود داشته باشد و این که در حین لبخند چقدر از دندان ها و لثه ها دیده شود ، به طور کل ما یک سری نرمال هایی برای دیده شدن دندان و لبخند ها داریم که به هنگام مراجعه بیمار توسط پزشک ارزیابی و بررسی می شود.

برای مثال به هنگام استراحت باید 2 میلیمتر از دندان مشخص باشد و بیشتر از آن نباید مشخص باشد زیرا در زیبایی لبخند تاثیر گذار است . در لبخند کامل و معقول  لبه لب  باید تا لبه ی بالایی طوق دندان باشد  و درنهایت دیده شدن یکی دو میلیمتر از لثه قابل قبول است .

طبق صحبت های  دکتر کاوندی ما برای دندان باید یک سری کاراکترهایی داشته باشیم در گام نخست باید دندان بیمار معاینه شود تا مشکلات بررسی شود و ببینیم علت ناهنجاری کجاست زیرا هر مشکلی درمان متفاوتی می تواند داشته باشد .به همین دلیل ارزیابی اولیه مهم است .

 

صحبت های دکتر کاوندی در برنامه به خانه برمی گردیم

 

عوامل موثر در زیبا نبودن لبخند

یک سری دلایل وجود دارد که باعث می شود لثه بیشتر دیده شود یا لبخند زیبا نباشد که عبارتست از :

  • اگر ارتفاع لب کوتاه باشد در این هنگام با افزایش لب فرد می تواند درمان شود و لبخندی زیبا داشته باشد.
  • رشد بیش از اندازه دندان ها در این هنگام فرد به دلیل دیده شدن بیش از حد دندان ها یا لثه باعث می شود لبخند زیبایی نداشته باشند زیرا دندان ها بیش از حد رشد کرده است . برای درمان در این افراد از ارتودنسی استفاده می شود و بسیار کمک کننده است زیرا باعث می شود دندان به داخل برود و ارتفاع دندان کوتاه به نظر برسد .ولی در دیگر موارد ارتودنسی کمک کننده نیست و نیازبه جراحی است .
  • مهم ترین دلیل رشد خود فک می باشد در واقع فک بالا بیش از اندازه رشد کرده و دندان ها بسیار به سمت پایین آمده باشد و در نتیجه فرد به هنگام لبخند زدن دندان هایش بیشتر مشخص می شود.در واقع فک بالا بیش از اندازه رشد می کند و یک سوم تحتانی فک فرد دراز تر است و این افراد صورت های بلند تری دارند . درمان این افراد متفاوت خواهد بود .زیرا برای این افراد لازم است جراحی فک انجام شود و باید فک بریده شود زیرا وقتی فک بلند این افراد باعث شده که فک به طور خودکار به سمت عقب برود .
  • یکی دیگر از دلایل این است که وقتی دندان رشد می کند به دندان پایین برخورد می کند لازم است لثه به سمت بالا برود که دندان بتواند بیشتر خودش را نشان دهد در بعضی مواقع این لثه نمی تواند خودش را نشان دهد .یا می توان گفت به هنگام لبخند زدن لثه بیشتر از دندان مشخص است و دندان ها کوچک است و باعث می شود لبخند زیبایی نداشته باشد .در چنین مواردی برای درمان ، لثه باید بریده شود .
بیشتر بخوانید
انواع ایمپلنت دندان

به طور کل دلایل چون متفاوت است درمان هم متفاوت خواهد بود ممکن است برای فردی که لثه ی آن رشد نکرده یا برای فردی که ارتفاع فک دارد جراحی فک لازم باشد .بهتر است بدانید ما فقط در لبخند بحث زیاد دیده شدن لثه را نداریم در بعضی مواقع بیماران از کم دیده شدن لثه مشکل دارند زیرا یکی از کاراکترهای لبخند زیبا دیده شدن دندان ها است وقتی در فردی دندان ها خوب دیده نمی شود در حقیقت ما بحث افزایش سن را داریم یعنی انگار چهره مسن تر از سن واقعی به نظر می رسد برای این موضوع هم درمان های خاصی چه از نظر جراحی فک و یا چه از نظر جراحی های لب وجود دارد.

برخی از خدمات دکتر فرشید کاوندی متخصص جراح دهان و فک و صورت عبارتست از

جراحی بینی

جراحی فک

جراحی چانه

ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم

(Visited 10 times, 1 visits today)
drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button