ارتودنسی همراه با جراحی فک

ارتودنسی همراه با جراحی فک

ارتودنسی همراه با جراحی فک

ابتدا می خواهیم بدانیم آیا افرادی هستند که نیاز است ابتدا جراحی فک انجام دهند یا اول باید ارتودنسی بشوند بعد جراحی فک انجام دهند ؟اول باید بدانیم سن بیمار چه قدر است اگر بیمار به موقع مراجعه کند می توانیم تا حدودی از جراحی جلوگیری کنیم تصور کنید بیماری که مشکل فکی دارد و بالای عقبی دارد اگر قبل از بلوغ به ما مراجعه کند با ارتودنسی می توانیم فک بالا رو به جلو بیاوریم ولی اگر بیمار دیر مراجعه کند خصوصاً بعد از بلوغ دیگر نمی توان کاری انجام داد و باید بیمار حتماً جراحی فک انجام دهد در واقع بهتر است این گونه بگوییم در صورت نیازعلاوه بر ارتودنسی نیاز به جراحی فک هم است.

دکتر کاوندی متخصص جراحی فک دهان ، فک و صورت، جهت بر قرار ارتباط می توانید با شماره های 8-88059557 تماس حاصل فرمایید .

بنابراین ارتودنسی در برخی از موارد لازم است تا راه برای جراحی فک باز شود تا به خوبی بتوان فک را جراحی کنیم تصور کنید بیماری داریم که فک پایین جلویی دارد زمانی که بیمار قبل از بلوغ مراجعه می کند دیگر نمی توان فک را به عقب برد و به همین دلیل در این جا نیاز به جراحی فک می باشد .

به طور کلی جراحی فک برای این دسته از بیمارانی صورت می گیرد که دارای ناهنجاری فکی هستند که در دوره رشد نمی باشند به عبارت دیگر اگر بیمار ناهنجاری فکی دارد و در طی دوره رشد قرار دارد می تواند با مراجعه و انجام ارتودنسی می تواند مشکلش حل شود ولی اگر رشد پیدا کرد و بعد از بلوغ باشد در این زمان باید ارتودنسی با جراحی فک اعمال شود .

ابتدا ارتودنسی 6 الی 12 ماهه در قالب ارتودنسی قبل از عمل برای بیمار انجام می شود مطابق آن جراحی فک و بعد از آن ارتودنسی بعد از عمل صورت می گیرد .

بیشتر بخوانید
دندان قروچه

خوشبختانه امروزه جراحی فک هم به لحاظ تکنیک و هم به لحاظ نتیجه بعد از عمل بسیار پیشرفت داشته به گونه ای که بعد از یک هفته بعد از جراحی بیمار می تواند به زندگی روزمره خود برگردد .

برخی از خدمات دکتر فرشید کاوندی متخصص جراح دهان و فک و صورت عبارتست از

جراحی بینی

جراحی فک

جراحی چانه

ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم

تهران -ملاصدرا -میدان شیخ بهایی -برج صدف -واحد81

تهران – شهرک غرب – خیابان دادمان ،نبش خیابان گلسا ، پلاک 34 واحد 1

تلفن تماس : 8-88059557

 

(Visited 2 times, 1 visits today)
drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button