ارتباط بین سلامت و ایمپلنت چیست ؟

ارتباط بین سلامت و ایمپلنت چیست ؟

ارتباط بین سلامت و ایمپلنت چیست ؟

طبق تحقیقات صورت گرفته نشان داده شده که دندان ایمپلنت شده تاثیر مستقیم بر سلامت فرد دارد برای مثال هنگامی که بیمار بی دندان باشد ، مشکلاتی در جویدن  غذا دارد و باعث کاهش دریافت فیبر و کاهش دریافت ویتامین ها می شود که  بسیار ،بسیار مستعد بیماری های قلبی ،عروقی هستند و کاملاً اثبات شده است .

عوامل موثر در بیماری های قلبی و عروقی

  • عدم رسیدن مواد غذایی کامل
  • سلامت روانی ناشی از بی دندانی
  • ناتوانی در جویدن و بلع است که در برخی باعث افت شدید وزن می شوند
  • کمبود پروتئین ها و ویتامین ها

طبق صحبت های دکتر فرشید کاوندی وقتی بیماری دندان خود را می کشد کاملاً فک دچار تحلیل می شود و این جزء مواردی است که اکثراً آن را مشاهده کرده ایم  و قسمت دیگر مواردی است که مرتبط با سلامت بیمار است و قابل مشاهده نیست و بهتر است بیمار هر چه سریعتر عملیات بازسازی فک یا ایمپلنت دندان را انجام دهد تا سلامت بیمار به خطر نیفتد.برای مثال در برخی موارد دیده شده که بیمار در حین جویدن دچار شکستگی فک شده است این جزء دیگر مواردی است که بیمار خودش متوجه می شود و در صورت عدم رسیدگی امکان دارد به سمت بیماری های قلبی ، عروقی پیش برود .

به طور کلی وقتی دندانی از دست می رود می توان از طریق ایمپلنت ،دندان را بازسازی کنیم

که با توجه به پیشرفت علم پزشکی همه ی افراد می توانند از این روش بهره مند شوند به جزء برخی از افراد که در پایان یک بیماری هستند .

توجه داشته باشید بیماری های قلبی عروقی ،بیماران دیابتی ، بیمارانی که تحت شیمی درمانی هستند باید ایمپلنت با پروسه های خاص  انجام شود و تحت مانیتورینگ و بدون آسیب به سلامت این عزیزان عملیات ایمپلنت را انجام داد.

بیشتر بخوانید
اصلاح لبخند لثه ای به روش جراحی

یک بحث  مهم در ایمپلنت دندان بحث مانیتورینگ است در واقع منظور همان تحت کنترل عملیات دندانی به صورت کامل است در محیطی که بتوان خوب آن ها رو کنترل و بررسی کرد تا کار انجام شود که معمولاً یا در بیمارستان و یا در کلینیک صورت می گیرد.

بیهوشی کامل در ایمپلنت مناسب چه افرادی است ؟

  • در بیماران با مشکلات وسیع تر ایمپلنت با بیهوشی کامل انجام می شود و مناسب برای بیمارانی است که مشکل سیستمیک دارد یعنی بیمار لازم است تحت شرایط خاص بدون اینکه فشار خونش بالا یا پایین شود بتوانیم به خوبی کنترل کنیم تا درمان صورت بگیرد و تحت مانیتورینگ خاص ،همکاران بیهوشی می توان به خوبی انجام داد .
  • دیگر افراد کسانی هستند که به شدت از جراحی می ترسند
  • افرادی که باید تعداد زیادی ایمپلنت انجام دهند این دسته افراد هم می توانند تحت بی حسی موضعی ایمپلنت را انجام دهند و هم بیهوشی کامل که البته با توجه به تزریقات که باید انجام شود و یا آنتی بیوتیک ها و دیگر موارد ، بیمار راحت تر است تا در طی یک جلسه بیهوشی کامل ایمپلنت دندان هایش انجام شود .

برخی از خدمات دکتر فرشید کاوندی متخصص جراح دهان و فک و صورت عبارتست از

جراحی بینی

جراحی فک

جراحی چانه

ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم

(Visited 1 times, 1 visits today)
drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button