جراحی چانه جلو آمده

جراحی چانه جلو آمده

جراحی چانه جلو آمده

جراحی چانه جلو آمده هنگامی صورت می گیرد که مشخصات چانه شما نیاز به اصلاح دارد زیرا استخوان بندی صورت و فک شما در حالت تعادل با یکدیگر نیستند.
جراحی برای تغییر وضعیت چانه یا جراحی چانه جلو آمده جنیوپلاستی نامیده می شود . این جراحی می تواند تحت بی حسی کلی صورت گیرد و در این حالت شما به صورت کامل به خواب می روید . جنیوپلاستی اغلب همزمان با عمل جراحی ترمیم مربوط به فک صورت می گیرد . اما ممکن است که جراح به شما توصیه کند که این دو عمل به صورت جداگانه صورت گیرد .
مراحل عمل جراحی چانه جلو آمده
این عمل جراحی چانه جلو آمده از درون دهان شما انجام می گیرد که در این صورت هیچ جای زخمی بر روی پوست شما به جا نمی ماند . یک برش از میان لثه ها در داخل لب پایین صورت می گیرد تا دسترسی به استخوان فک پایین و چانه داشته باشیم. سپس چانه به وسیله یک اره کوچک بریده می شود تا امکان شکستن آن به روش کنترل شده صورت گیرد . سپس چانه در سمت جایگاه جدید خود جا به جا شده و به وسیله صفحه ها و پیچ های فلزی ثابت می شود.
لثه درون دهان دوباره به وسیله بخیه های قابل جذب دوخته می شود که حدود دو هفته یا کمی بیشتر باقی می مانند .

جراحی چانه جلو آمده

جراحی چانه جلو آمده

عوارض پس از عمل جرای چانه جلو آمده
این جراحی معمولا درد ندارد اما باز هم در صورت وجود درد مسکن های منظم می توانند برای شما کمک کننده باشند. معمولا ناراحتی در روزهای اولیه بدتر است همچنین این امکان وجود دارد که تا دو هفته به طول انجامد تا کاملا از بین برود . همچنین لازم است که مطمئن شویم که محل جراحی بدون عفونت بهبود یابد به همین دلیل آنتی بیوتیک تا زمانی که در بیمارستان هستید به شما تزریق می شود . هنگام مرخصی برای شما آنتی بیوتیک و مسکن تجویز خواهد شد .
بلافاصله بعد از جراحی چانه شما متورم وتنگ می شود . تورم و کبودی همچنان وجود خواهد داشت اما در روز دوم یا سوم بعد از جراحی بدتر خواهد شد . تورم می تواند به وسیله کمپرس آب سرد کاهش یابد و امید است که بعد از چند روز از بین برود . اکثر کبودی معمولا بعد از دو هفته از بین می رود اما ممکن است به صورت نامحسوس وجود د اشته باشد .
اگر تورم بعد از چندین ماه همچنان وجود داشت حتما باید به آن توجه جدی شود.

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ جراحی چانه

مراقبت های بعد از جراحی چانه جلو آمده
چنانچه شما جراحی چانه داشته اید ممکن است که مشکلاتی در غذا خوردن داشته باشید و باید رژیم غذایی خود را با غذاهای نرم شروع کنید و به تدریج در عرض چندین روز به سمت رژیم غذایی نرمال بروید .

مدت زمان بستری شدن در بیمارستان بعد از عمل جراحی چانه جلو آمده
این موضوع بین افراد مختلف متفاوت است اما اکثر بیماران تنها یک شب در بیمارستان می مانند . پیش از مرخص شدن از بیمارستان موقعیت چانه شما توسط اشعه ایکس چک می شود.

عملیات روزانه پس از عمل چانه جلو آمده
این موضوع در اشخاص مختلف متفاوت است و همینطور بستگی به نوع شغل فرد و عملیات روزانه او دارد .
در صورتی که فرد تنها عمل جنیوپلاستی را انجام داده است، توصیه می شود که حدود یک هفته کار خود را تعطیل کند و حتما توجه کنید که فرد امکان رانندگی و کار با ماشین آلات را برای 48 ساعت ندارد .

وضعیت فک کسانی که ناهنجاری فک یا کراس بایت و انحراف فک دارند ، فک بالا با فک پایین نوک به نوک است و بدون اینکه خودشان هم متوجه شوند تمایل دارند دندان ها را روی هم سایش بدهند. برای مشاوره و نعیین وقت قبلی  از دکتر فرشید کاوندی متخصص جراحی فک دهان ، فک و صورت، با شماره های زیر و پیچ اینستاگرام ارتباط برقرار کنید.  شماره تماس :8-88059557

 

برخی از مشکلات احتمالی

• خونریزی : خونریزی جزیی از محل بریدگی در دهان شما در شب اول عمل طبیعی است اما خونریزی قابل توجه نادر است اما اگر اتفاق افتاد باید محل مورد نظر به مدت 10 دقیقه مورد فشار قرار بگیرد.
• بی حسی : لب پایین شما ممکن است پس از عمل همانند تزریق دندانپزشکی بی حس گردد . این بی حسی ممکن است چندین ماه طول بکشد تا از بین برود .
• عفونت : صفحه ها و پیچ های کوچکی که فک شما را در محل جدید خود نگاه می دارند ممکن است گاهی دچار عفونت شوند و نیاز باشد که خارج شوند البته این موضوع تا چند ماه بعد از جراحی نرمال نیست .

بیشتر بخوانید
درد فک

نتیجه
جراحی چانه جلو آمده می تواند کمک زیادی در روند بهبود زیبایی صورت داشته باشد اما در عین حال دارای ریسک فاکتورهایی نیز می باشد که بهتر است قبل از اقدام به انجام این عمل حتما با جراح فک و چانه و دندانپزشک خود مشورت کنید .

(Visited 18 times, 1 visits today)
drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button