هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

در چند دهه اخیر در عرصه دندانپزشکی روش های بسیاری با هدف جای گذاری دندان های مصنوعی بجای دندان های از دست رفته، بکار گرفته شد.

دانشمندان حوزه دندان سازی و دندان پزشکی با استفاده از مواد و بکار گیری انواع ابزار آلات انواع مختلف دندان های مصنوعی و پروتز های دندانی مختلفی تولید و مورد استفاده قرار دادند.

در این بین ایمپلنت دندان جزء آخرین روش هایی است که از سوی بهترین ایمپلنتولوژیست ها در حال انجام است. این روش تا حد زیادی در ترمیم و جایگزینی بجای دندان های طبیعی افراد موفق عمل کرده است و آمار متقاضیان انجام ایمپلنت بسیار زیاد است.

در این نوشتار قصد داریم پرداختی داشته باشیم به چگونگی روند انجام ایمپلنت و نیز مزایایی که این روش دارد. البته در بخشی مجزا به هزینه انجام ایمپلنت نیز خواهیم پرداخت.

 

شما عزیزان می توانید برای تماس با دکتر فرشید کاوندی متخصص جراحی فک و صورت در تهران ، با شماره 8-88059557 و پیچ اینستاگرام ارتباط برقرار کنید.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت ها در واقع نوعی از روش های پروتز های دندانی هستند که با روش هایی خاص در محل خالی از دندان قرار می گیرند.

در حقیقت ایمپلنت پیچ کوچکی است که در اصطلاح پزشکی به آن فیکسچر می گویند. این بدین معناست که این پیچ ها نقش ثابت نگه داشتن دندان ها مصنوعی را روی لثه دارند.

به بیانی دیگر باید گفت دندان هایی که ساخته می شود روی لثه پیچ می شود. به همین جهت به پیچ ها فیکسچر می گویند.

روند انجام ایمپلنت دندان

این روش برای ترمیم دندان های از دست رفته طی مراحلی انجام می شود که بسیار حساس و دقیق است. این مراحل از این قرارند:

 • ابتدا پزشک محل انجام جراحی را با بی حس کننده های مخصوص در برابر درد و ناراحتی ایمن می کند.
 • سپس با ایجاد برش بر روی بافت لثه حفره ای را برای قرار دادن ایمپلنت ها ایجاد می کند.
 • بعد از اینکه محل مناسبی برای جای گیری ایمپلنت ها تعبیه گردید ایمپلنت ها داخل بافت لثه و روی استخوان فکی قرار داده می شود.
 • بعد از آنکه ایمپلنت ها در محل قرار گرفتند تا زمانی که پروتز های دندانی روی این ریشه ها قرار گیرند فاصله زمانی چند ماهه ای وجود دارد. در واقع در این مدت باید ایمپلنت ها با ساختار لثه به یک هماهنگی برسند و نیز محل زخم های جراحی بهبود پیدا کند.
 • در مرحله آخر دندان هایی که ساخته شدند روی این پیچ ها یا ایمپلنت ها قرار داده می شوند.
بیشتر بخوانید
اصلاح طرح لبخند

مزایای ایمپلنت دندان

 • یکی از مهم ترین مزایایی که این روش ترمیمی دارد این است که روشی دائمی محسوب می شود. در واقع کسانی که از روش ایمپلنت دندان استفاده می کنند تا آخر عمر این دندان ها برایشان کارایی دارد.
 • بهترین و اساسی ترین مزیت این پروتز های دندانی این است که کاملا به ساختار دندان های طبیعی نزدیک اند. یکی از مهم ترین دغدغه های افراد این است که بتوانند دندان هایی طبیعی و زیبا داشته باشند. این خواسته ها را دقیقا ایمپلنت دندان برآورده کرده است.
 • این روش موفق ترین و زیباترین نتیجه را برای افراد پدید می آورد. تمام این مسائل باعث می شود که افراد رضایت مندی زیادی را از این روش درمانی و ترمیمی داشته باشند.

 

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

ویژگی منفی روش ایمپلنت دندان چیست؟

واقعیت این است که در تمامی سال هایی که برای افراد ایمپلنت انجام می شد هیچ گزارشی مبنی بر منفی بودن نتیجه این روش نداشته ایم. اما نکاتی که دائما افراد مختلف عنوان می کنند این است که این روش درمانی مدت زمانی طولانی را برای اتمام دوره درمان به خود اختصاص می دهد.

حقیقتی که وجود دارد این است که برای جوش خوردن ایمپلنت ها در داخل لثه تقریبا مدت زمانی به طول شش ما به طول می انجامد. از همین رو باید این دوره درمان تکمیل شود تا پزشکان بتوانند تاج دندان را روی این پیچ ها قرار دهند.

البته می توانید این دوره را، با فکر اینکه تا آخر عمر می توانید با دندان هایی زیبا و استاندارد زندگی باآرامشی داشته باشید، تحمل کنید.

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است؟

هزینه ایمپلنت دندان نسبت به سایر پروتز های دندانی بیشتر است. اما اینکه دقیقا چه هزینه ای از سوی پزشکان دریافت می شود را نمی توان به طور قطعی تعیین کرد. زیرا که تغییر هزینه برای انجام ایمپلنت های دندانی به عوامل مختلفی وابسته است. از جمله این عوامل:

 • میزان تخصص دندانپزشک
 • نوع ایمپلنت ها و مبدا برند ایمپلنت
 • شرایط فردی بیمار و میزان حساسیت جراحی لثه وی
بیشتر بخوانید
اردتودنسی دندان

در واقع باید گفت افراد ابتدائا باید معاینه شوند و تمامی شرایط بالینی این افراد مورد بررسی قرار گیرد سپس در انتها پزشک گزارش خود را از معاینات اعلام می کند.

از سویی دیگر گاها پزشکی که قرار است کار درمان برای شما انجام دهد دارای فوق تخصص در زمینه فعالیت های درمانی است که قطعا هزینه ای متفاوت تری را نسبت به سایر پزشکان دریافت خواهد کرد.

گاها کیفیت بالا و برند معتبر ایمپلنت سبب می شود که هزینه های ایمپلنت قدری بیشتر از سایر برند ها باشد.

بنابر این تمامی این عوامل را باید در نظر بگیرید.

نکاتی در زمینه ایمپلنت دندان

 • واقعیت این است که ایمپلنت ها یا پیچ هایی که در داخل لثه قرار داده می شوند از جنس تیتانیوم هستند و هیچ مشکلی را برای افراد در پی ندارد. درواقع این نوع فلز بیشترین کارایی و سازگاری و کم ترین خطر را برای ساختار لثه و دهانی افراد دارد.
 • دومین نکته ای که وجود دارد این است که افراد به راحتی می توانند بعد از مدت زمان کوتاهی با ایمپلنت های دندانی که حکم ریشه دندان را در لثه ایفا می کند، سازگار شوند. در واقع هیچ گونه احساس ناراحتی در اثر قرار گیری ایمپلنت ها داخل لثه برای افراد به وجود نمی آید.

نتیجه گیری

در این نوشتار تمامی تلاش ما بر این بود که بسیاری از مهم ترین اطلاعات و نکاتی که در زمینه ایمپلنت دندانی وجود داشت را مطرح سازیم.

امیدواریم که اطلاعات ارائه شده بتواند در روشن کردن ذهن شما در جهت تصمیم گیری درست در خصوص انجام ایمپلنت دندان قدمی مفید برداشته باشد.

 

 

(Visited 13 times, 1 visits today)
drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button