نکاتی در مورد ایمپلنت دندان

نکاتی در مورد ایمپلنت دندان

نکاتی در مورد ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش برای جایگزینی دندان های از دست رفته بیماران می باشد که از طریق یک جراحی مختصر انجام می شود و دو تا 4 ماه بعد بیمار می تواند صاحب یک دندان طبیعی شود. از این لحاظ ایمپلنت دندان های سوم بعد از دندان های شیری و دائمی تلقی می شود. جای گذاری ایمپلنت دندان بسیار ساده است و هیچ گونه استرس و نگرانی برای بیماران ندارد و انجام آن رضایت مندی کامل را برای آنها به ارمغان می آورد.

ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش برای جایگزینی دندان های از دست رفته بیماران می باشد که از طریق یک جراحی مختصر انجام می شود و دو تا 4 ماه بعد بیمار می تواند صاحب یک دندان طبیعی شود. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر فرشید کاوندی متخصص جراحی فک دهان ، فک و صورت، با شماره های زیر و پیچ اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره تماس :8-88059557

آشنایی با نحوه ایمپلنت دندان

جراحی جای گذاری ایمپلنت بسیار مختصر و ساده می باشد به این صورت که استخوان توسط گریل های مخصوصی گریل می شود و ایمپلنت ها که ظاهری شبیه پیچ های معمولی دارد در استخوان قفل می شود و بعد از گذشت دو تا سه ماه با استخوان ممزوج شده و جوش می خورد و برای مراحل بعدی قالب گیری و جای گذاری روکش ها آماده می شود. اکثر بیماران پس از انجام ایمپلنت رضایت مندی کامل را از نظر زیبایی و عملکرد دارند که می توان از آنها به عنوان دندان سوم بعد از دندان های شیری و دائمی در این بیماران نام برد. ایمپلنت دندان به عنوان ریشه مصنوعی عمل می کند و بر روی آن روکش مصنوعی یا تاج دندان نصب می شود تا جای خالی دندان پر شود.

بیشتر بخوانید
مراحل انجام ایمپلنت دندان

فرآیند جوش خوردن استخوان به ایمپلنت یک پارچگی استخوان نام دارد که برای موفقیت طولانی مدت ایمپلنت الزامی است. در مواردی که جوش خوردن ایمپلنت به استخوان انجام نمی گیرد ایمپلنت لق شده و درمان شکست می خورد. در اکثر موارد ایمپلنت از تیتانیوم ساخته می شود. علت انتخاب تیتانیوم قابلیت جوش خوردن استخوان به آن و همچنین زیست سازگاری و پس نزدن بدن است به این معنی که بدن آن را به عنوان شی خارجی در نظر نمی گیرد.

انواع ایمپلنت دندان

در حال حاضر بیش از صد برند ایمپلنت دندان در بازارهای جهانی وجود دارد که ساخت کشورهای سوئیس، آمریکا، فرانسه، کره، آلمان و ایتالیا می باشد. برخی از این برندها قدیمی هستند و از همان اوایل ظهور ایمپلنت دندان شروع به تولید کرده اند.

به طور کلی ایمپلنت دندانی که بیشترین یکپارچگی را به استخوان داشته باشد و سطح ایمپلنت دندان طوری طراحی شده باشد که باعث جذب استخوان به سطح ایمپلنت شود جزء بهترین نوع ایمپلنت می باشد.

سن مناسب برای ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان هیچ گونه محدودیت سنی ندارد و برای تمام بیماران قابل انجام است به شرطی که بیماری های زمینه ای و بیماری هایی مانند دیابت و پوکی استخوان در افراد وجود نداشته باشد یا حداقل اگر وجود دارد به صورت کاملا کنترل باشد که این مشکل طی مشاوره با پزشکان مریوطه قابل حل می باشد.

آیا ایمپلنت دندان ضرر دارد؟

ایمپلنت دندان نه تنها سلامت دندان های مجاور را به خط نمی اندازد بلکه برای سلامت آنها نیز مفید است. چرا که مانع تحلیل رفتن استخوان زیرین می شوند. یکی از مهم ترین معیارهای انتخاب روش جایگزینی دندان ها به خصوص در مورد دندان های جلویی، زیبایی آن است. دندان های ایمپلنتی ظاهری کاملا طبیعی دارند و هیچ کسی متوجه تفاوت آن ها با دندان های خودتان نمی شود از طرف دیگر عملکرد ایمپلنت دندان شبیه به دندان های طبیعی است چرا که به استخوان فک جوش خورده است.

نکاتی در مورد ایمپلنت دندان

نکاتی در مورد ایمپلنت دندان

آیا ایمپلنت درد دارد؟

به طور کلی می توان گفت روش درمانی ایمپلنت دندان یکی از ساده ترین جراحی های دهانی می باشد که درد و ناراحتی های زیادی ندارد. همچنین می توان بلافاصله پس از کشیدن یک دندان کاشت ایمپلنت دندان را انجام داد مشروط بر آنکه استخوان و لثه در سلامت کامل باشند.

بیشتر بخوانید
ایمپلنت فوری دندان

و در آخر…

اگر متخصص ایمپلنت تشخیص دهد باید به زمان دیگری موکول شود باید پس از یک تا دو ماه پس از کشیدن دندان انجام گردد. پس از اتمام مراحل درمان و قرار گیری روکش روی ایمپلنت نیرویی که در نتیجه غذا خوردن بر دندان وارد می شود توسط استخوان فک دفع و در نتیجه هیچ گونه دردی به وجود نخواهد آمد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button