مشکلات فکی

مشکلات فکی

مشکلات فکی

آیا مشکلات فکی بعد از جراحی فک وجود دارد ؟ در این مقاله می خواهیم به صورت کامل در مورد این موضوع صحبت کنیم.

دکتر کاوندی متخصص جراحی فک دهان ، فک و صورت، جهت بر قراری ارتباط می توانید با شماره های 8-88059557 تماس حاصل فرمایید .

مشکلات فک بعد از جراحی فک

خیلی از افرادی که به ما مراجعه می کنند دارای مشکلات فکی هستند و مهم ترین سوالشان این است که آیا بعد از جراحی فک و صورت مشکلی پیش می آید ؟

شما بهتر است اصلاً نگران نباشید با روش های جراحی فک و صورت، در صورتی که زیر نظر جراح فک صورت بگیرد عوارض کاملاً به حداقل رسانده می شود.

  • گاهی اوقات ممکن است بی حسی لب بعد از جراحی فک وجود داشته باشد این مساله کاملاً طبیعی است زیرا وقتی برش انجام می شود به دلیل اینکه در نزدیکی اعصاب صورت انجام می شود به مدت 6 ماه تا یک سال بعد از عمل یک مقدار بی حسی در ناحیه فک و صورت وجود داشته دارد .
  • گاهی اوقات بعد از عمل ممکن است دردهایی وجود داشته باشد که این مساله طبیعی است و پزشک با تجویز داروهای مسکن درد را کاهش می دهد.
  • گاهی اوقات فرد به دلیل تغییراتی که در صوتش انجام شد (هنوز به صورت جدید عادت نکرده )زمان لازم است که فرد با صورت جدیدش کنار بیاید و در این زمان ممکن است فرد دچار افسردگی شود زیرا تغییرات برایشان قابل پیش بینی نبوده است .

کلیه موارد گفته شده در گذر زمان برطرف می شود و جای نگرانی وجود ندارد و لازم است افرادی که جراحی فک و صورت انجام می دهند به مدت 6 ماه صبور باشند تا به نتیجه دلخواه برسند و با صورت جدید بتوانند خودشان را وقف دهند .

مشکلات فکی

مشکلات فکی

آیا جراحی فک برگشت دارد ؟

به طور کلی اگر درمان توسط متخصص صورت بگیرد و جراحی به نحو احسن انجام شود برگشت جراحی فک امکان پذیر نیست بهتر است بدانید زمان انجام جراحی بسیار مهم است یعنی ما پیشنهاد می کنیم که اول پروسه رشد پایان یابد سپس درمان جراحی فک انجام شود برای مثال خیلی از متخصصین توصیه می کنند که جراحی فک بعد از سن بلوغ انجام شود زیرا تا قبل از سن 18 سالگی پروسه رشد وجود دارد و جراحی فک اگر انجام شود ممکن است برگشت داشته باشد .

بیشتر بخوانید
مراقبت بعد از جراحی فک

شما می توانید بعد از معاینه بهترین زمان جراحی فک و صورت را از پزشک خود سوال کنید.

نتیجه مشکلات فکی

بعد از عمل ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد اما تمام مشکلات در گذر زمان به طور کامل برطرف می شود.

برخی از خدمات دکتر فرشید کاوندی متخصص جراح دهان و فک و صورت عبارتست از

جراحی بینی

جراحی فک

جراحی چانه

زاویه دار کردن فک و صورت

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم

(Visited 4 times, 1 visits today)
drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button