عمل انحراف فک

عمل انحراف فک

عمل انحراف فک

عمل انحراف فک دو نوع مختلف هست یک نوع حقیقی و یک نوع کاذب هست و اینکه تشخیص داده شود بیمار دچار کدام نوع هست تا درمان صورت بگیرد.

نوع کاذب یکسری عوامل کوچک هست که فرد دهان خود را کج می کند تا بتواند دندان های خودش را روی هم بگذارد و این عامل کوچک می تواند یک دندان یا چند تا دندان و یا چند عامل دیگر باشد. نوع حقیقی فک ها قرینه نیستند و به صورت های انحراف شکل گرفته اند.

دکتر کاوندی متخصص جراحی فک دهان ، فک و صورت، جهت بر قراری ارتباط می توانید با شماره های 8-88059557 تماس حاصل فرمایید .

در نوع کاذب چطور می توانیم این ها را از هم متمایز کنیم یکی از رادیوگرافی های که کمک می کند به این قضیه برای تشخیص رادیوگرافی OPG یا پنومتر هست که کل دندان ها را نشان می دهدو همچنین موقعیت مفصل ها را هم نشان می دهد.

زمان انجام عمل انحراف فک

به طور کلی جراحی فک برای آن دسته از بیماری که ناهنجاری فکی دارند انجام می شود که در دوره رشد نمی باشد و به عبارت دیگر اگر بیمارانی که ناهنجاری فکی دارند و در طی دوره رشد بسر می برد طبیعتا می تواند با مراجعه به ارتودنتیس از طریق درمان های ارتودنس فک مشکلش را حل بکند ولی اگر قانع شد رشد متوقف شده و ناهنجاری فکی شدیدی هم دارد ممکن هست ارتودنسی همراه با جراحی فک برای آن فرد انجام شود.

اگر بیمار به موقع مراجعه بکند ما می توانیم از جراحی جلوگیری کنیم. تصور بفرمایید بیماری دارای فک بالای عقب هست و اگر به موقع مراجعه کند می توانیم به وسیله دستگاه ارتودنسی فک بیمار را بیاریم جلو اگر دیر و بعد از بلوغ   مراجعه شود حتما باید عمل جراحی فک صورت بگیرد.

عمل انحراف فک

عمل انحراف فک

درمان کج بودن فک

برای عمل انحراف فک ابتدا یک ارتودنسی شش الی دوازده ماهه در قالب ارتودنسی قبل از عمل برای ما صورت می گیرد و مطابق آن عمل جراحی فک و بعد از آن ارتودنسی بعد از عمل صورت می گیرد که خود این هم شش تا یک سال به طول می انجامد صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید
جراحی فک

مراقبت های بعد از جراحی فک

امروزه جراحی فک هم به لحاظ تکنیک و هم به لحاظ نتیجه بعد از عمل بسیار پیشرفت داشته به گونه ای که گاهاً بعد از چند روز تا یک هفته بیمار توانسته به زندگی عادی خودش برگردد.

درمان انحراف فک با ارتودنسی

اگر بیماری دچار انحراف فک است بهتر است انتظار خود را از انجام جراحی در میان بگذارد تا پزشک متخصص بتواند برای درمان از راه های تلفیقی ارتودنسی و جراحی فک استفاده کند تا بهبود و اثر بیشتری از درمان را ملاحظه کنند.

برخی از خدمات دکتر فرشید کاوندی متخصص جراح دهان و فک و صورت عبارتست از

جراحی بینی

جراحی فک

جراحی چانه

ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم

(Visited 73 times, 1 visits today)
drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button