جراحی کوچک کردن چانه

جراحی کوچک کردن چانه

جراحی کوچک کردن چانه

جراحی چانه از بین بردن چانه ها، عدم تعادل چانه یا بیش از حد چانه را اصلاح می کند. اگر شما با موقعیت، شکل یا کانون چانه خود نگران هستید، عمل جراحی زیبایی ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد.

جراحی کوچک کردن چانه

جراحی کوچک کردن چانه

کاندیدای جراحی کوچک کردن چانه

جراحی چانه بهتر است برای بیماران که در سلامت خوب هستند، بدون بیماری های فعال و یا شرایط جدی مناسب اشت . و می تواند برای بیماران مبتلا به چانه کوچک یا زودرس موثر باشد. چانه ای که بیش از حد کوچک نسبت به دیگر ویژگی های صورت باشد می تواند باعث بینی بیش از حد طولانی شود. جراحان پلاستیک اغلب از ایمپلنت های چانه استفاده می کنند تا ویژگی های یک بیمار جوانتر را متعادل سازند و یا ممکن است با استفاده از روش ژنتیک در ارتباط با یکی دیگر از روش های آرایشی در یک بیمار بالغتری استفاده کنند.

روش جراحی کوچک کردن چانه

تغییر شکل چانه را می توان با استفاده از ایمپلنت های چانه و یا با تغییر موقعیت استخوان که از چانه پشتیبانی می کند انجام می شود.
بسیاری از انواع ایمپلنت در دسترس هستند، از انواع مواد مختلف، از جمله سیلیکون یا سایر مواد ساخته شده است. جراح با مشورت با شما نوع ایمپلنت مورد مورد نظر را انتخاب می کند .
در طی این روش، جراح برش داخل لب پایین یا زیر چانه انجام می دهد. سپس جراح استخوان چانه را جایگزین می کند یا ایمپلنت را از طریق این برش قرار می دهد.

مشاوره شما

اگر شما علاقه مند به عمل جراحی چانه یا ژنیوپلاستی هستید، ابتدا باید با جراح پلاستیک خود تماس بگیرید. تا فرصتی برای بحث در مورد اهداف و نتایجی که می خواهید برای دستیابی به آن داشته باشید. هر بیمار متفاوت است و جراح شما روش جراحی و برنامه درمان مناسب را برای شما انتخاب خواهد کرد. در طول مشاوره اولیه شما باید انتظار داشته باشید که:

  • ارائه یک تاریخچه پزشکی کامل.از خودتان شامل اطلاعات در مورد هر روش جراحی قبلی؛ شرایط پزشکی گذشته و حال(سوابق پزشکی )
  • تمام داروها یا مکمل های گیاهی که مصرف می کنیدبه پزشک اطلاع دهید .
  • در مورد خطرات و عوارض احتمالی بحث کنید
بیشتر بخوانید
جراحی چانه جلو آمده

عمل جراحي

پس از مشاوره و تصمیم گیری در مورد جراحی، اطلاعات قبل از عمل داده می شود که توضیح می دهد همه چیز شما باید انجام دهید و قبل از روش باید تیم جراحی شما را در مورد چگونگی آماده سازی راهنمایی می کند. شما باید یک همراه به دنبال داشته باشید تا به شما کمک کند و شما را به منزل برساند و حتی تا یکی دو روز از شما مراقبت کند .

بیهوشی

شما در تمام مراحل راحت باقی می ماند در اغلب موارد، ما از بیهوشی عمومی استفاده می کنیم به طوری که در طول فرایند بخوابید. بیهوشی محلی با آرام بخشیدن به داخل وریدی نیز گزینه ای برای برخی از بیماران است.

زاویه دار کردن صورت

از آن جایی که زاویه دار کردن صورت بیشتر به منظور زیبایی صورت انجام می شود و معمولاً در افرادی صورت می گیرد که تمایل دارند فک v شکلی داشته باشند و این نوع جراحی بیشتر در افرادی که کار مدلینگ انجام می دهند بیشتر است .معمولاً جراح فک این عمل را از سه روش مختلف مانند کوچک کردن فک یا لاغر کردن صورت و یا بزرگ و برجسته کردن چانه انجام می دهد.

با چه روش هایی می توان صورت زاویه دار داشته باشیم ؟

روش های زاویه دار کردن فک

  • درمان به صورت جراحی
  • درمان به صورت غیر جراحی

درمان به صورت جراحی

در روش جراحی بیمار به طور کامل بیهوش می شود در ابتدا برشی ایجاد می شود سپس قست هایی از نقاط برجسته استخوان علامت زده می شود و بعد از آن با مته برش زده می شود تا بتوان زوایای  صورت را شکل داد در واقع جراح فک با کاهش حجم فک صورت را زاویه دار می کند و در پایان قسمت برش خورده با نخ بسته می شود.

بیشتر بخوانید
بهترین جراحی چانه

بهتر است بدانید برخی افراد به دلیل فک های بزرگ و نامتقارنی که دارند باعث می شود که صورت ان ها بد فرم دیده شود به همین دلیل توصیه ما این است که جهت کوچک کردن جراحی به پزشک مراجعه کنند و در این حین می توانند صورت خود را زاویه دار کنند و برخی دیگر نیاز دارند که برای بهتر شدن و رضایت مندی بیشتر خودشان چانه آن ها کوچک شود .به طور کل جراحی فک و یا جراحی چانه می تواند باعث شود که شما احساس بهتری از چهره خود داشته باشید.

اقدامات لازم قبل از جراحی

  • مصرف برخی از داروها مانند آسپرین و … ممنوعیت دارد بهتر است در مورد مصرف هر گونه داروی دیگر به پزشک خود اطلاع دهید.
  • در زمان مقرر برای جراحی حضور داشته باشید .

 درمان های غیر جراحی

روش دیگری که برای زاویه دار کردن صورت استفاده می شود تزریق ژل ، تزریق بوتاکس ، تزریق چربی است. روش های مذکور همگی جزو روش های کوتاه مدت است و نیاز است فرد هر 6 ماه یک بار برای ماندگاری بیشتر اقدام کند.

سوال :سلام دکتر من بینی بزرگی دارم و چانه ام خیلی کوچکه می خواستم بدونم کدام جراحی را انجام بدم تغییرات بیشتری می کنم ؟

پاسخ :نیاز است شما معاینه شوید در بسیاری مواقع فرد بعد از پروتز چانه دیگر نیاز نیست بینی اش را عمل کند همین طور بالعکس به همین دلیل تا شما معاینه نشوید نمی توانم به خوبی راهنمایی کنم .

سوال : دوره نقاهت جراحی چه مدتی است و بعد از چه زمانی فرد به راحتی می تواند به کارهای روزمره خود ادامه دهد؟

پاسخ : دوره نقاهت حدود یک هفته است اما باید به مراقبت های بعد از جراحی چانه به خوبی عمل کنید نا نتایج بهتری داشته باشید.

سوال :من تمایل دارم پروتز چانه انجام بدهم می خواستم بدونم آیا امکان دارد خطر یا عوارض پیش بیاید ؟

بیشتر بخوانید
اصلاح طرح لبخند

پاسخ : بله هر عمل جراحی امکان خطر و عوارض وجود خواهد داشت بهتر است شما درانتخاب پزشک دقت کنید و پزشکی را انتخاب کنید که تجربه ی کافی در این زمینه را داشته باشد. در پروتز چانه امکان عفونت یا حساسیت به پروتز وجود خواهد داشت .

سوال : چه افرادی بهتر است جراحی چانه انجام دهند ؟

پاسخ : افرادی که دارای چانه های بسیار کوچک یا بسیار باریک هستند یا افرادی که دارای چانه های که نسبت به صورت عقب هستند بهتر است توجه کنید که افرادی که تمایل به جراحی چانه دارند باید از مصرف هر گونه مواد دخانیات خودداری کنند و در صورت سابقه ی بیماری با پزشک خود در میان بگذارند.

سوال :سلام من به شدت از هر نوع جراحی ترس دارم سوال من از دکتر کاوندی این است که آیا جراحی چانه درد دارد ؟

پاسخ : این جراحی تحت بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار به هیچ وجه متوجه جراحی نمی شود اما بعد از جراحی تا 3 روز اول امکان دارد هنگام غذا خوردن و یا صحبت کردن با کمی درد همراه باشد .

برخی از خدمات دکتر فرشید کاوندی متخصص جراح دهان و فک و صورت عبارتست از

جراحی بینی

جراحی فک

جراحی چانه

ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم

(Visited 23 times, 1 visits today)
drkavandi

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button