پرسش و پاسخ جراحی فک

پرسش و پاسخ جراحی فک

سوال : من یکی از نگرانی هایم برای جراحی فک از صورتم است می خواستم بدونم که بعد از جراحی فک آیا صورت من زخم خواهد شد ؟ و جای بخیه ها مشخص است ؟

پاسخ :بهتر است بدانید که جراحی فک برش هایش داخل دهان انجام می گیرد به همین دلیل شما بعد از جراحی فک هیچ گونه زخمی را مشاهده نخواهید کرد و فقط باید دوره نقاهت را بر سرببرید تا نتایج جراحی فک ایده آل باشد.

جراحی فک

جراحی فک

سوال :کودک من 9 ساله است و دارای فک بالایی جلو است می خواستم بدونم که دراین سن جراحی فک برایش مناسب است ؟

پاسخ :بهترین سن برای انجام جراحی فک در سن رشد که بعد از بلوغ تا سن 20 سال است و بیشتر مراجعه کنندگان در جراحی فک به دلیل مسائل زیبایی و تاثیری که بر روی چهره می گذارند در همین سن است توصیه می شود افرادی که نیاز به جراحی فک دارند حتماً این جراحی را انجام دهند و تا با عوارض  آن دچار نشوند.

سوال : خانمی هستم 30 ساله و به شدت از جراحی ترس دارم و به خیلی از جراحان فک مراجعه کردم اما این ترس مانع شده تا بتوانم جراحی کنم می خواستم بدانم که جراحی فک عوارض دارد ؟

پاسخ :همان طور که می دانید شما هر جراحی که انجام دهید یک سری عوارض خاص خودش را دارد و شما به منظور جلوگیری از هر گونه عارضه بهتر است در انتخاب جراح فک خود دقت داشته باشید و توصیه ها و مراقبت های بعد از جراحی را به دقت انجام دهید.

سوال : من به شدت از جراحی فک می ترسم و سوال من از دکتر کاوندی این است که آیا جراحی فک درد دارد ؟

پاسخ :درد در یکی دو روز اول بسیار طبیعی است و بهتر است هیچ گونه نگرانی واسترس نداشته باشید و امکان دارد به هنگام غذا خوردن ، صحبت کردن و … کمی با درد باشد و لازم است در روزهای اول بسیار مراعات کنید و معمولاً پزشک به شما داروهای مسکن تجویز می کند تا از درد شما بکاهد .

سوال: من شاغل هستم می خواستم بدانم که بعد از جراحی فک بعد از چه مدت می توانم به محل کار خود بازگردم؟

پاسخ : به طور کلی دوره ی نقاهت بعد از جراحی فک حدود  یک تا دو ماه است توصیه می شود که شما  مراقبت های بعد از جراحی فک را به خوبی مطالعه داشته باشید و بعد از جراحی از پزشک خود مدت زمانی که می توانید به محل کار باز گردید را سوال کنید زیرا بستگی به نوع جراحی شما دارد.

برخی از خدمات دکتر فرشید کاوندی متخصص جراح دهان و فک و صورت عبارتست از

جراحی بینی

جراحی فک

جراحی چانه

ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم

One thought on “پرسش و پاسخ جراحی فک

  1. ghfatemeh - دسامبر 15, 2018 در 11:55 ق.ظ

    سلام من برای اورتدنسی به متخصص مراجعه کردم. دکتر گفتن فک پایین من عقبه دندون هام به شکل صحیح روی هم قرار نمیگیرن و نیاز به عمل جراحی دارم. سوال من از شما اینه که این عمل جراحی جز عمل های زیبایی محسوب میشه یا درمانی؟ چون بیمه هزینه عمل های زیبایی رو پرداخت نمیکنه.

    پاسخ

پاسخ

4 × 2 =