ایمپلنت های دندان چیست ؟

ایمپلنت های دندان چیست ؟

ایمپلنت های دندان همانطور که امروز آنها را می شناسیم، در سال 1952 توسط یک جراح ارتوپدی سوئدی به نام Per-Ingvar Brånemark اختراع شد. امروزه آنها استاندارد مراقبت از جایگزینی دندان های گم شده اند. ایمپلنت دندان یک جراحی است که به جراح اجازه می دهد تا با استخوان در طی چند ماه مصون بماند. ایمپلنت دندانی به عنوان یک جایگزین برای ریشه یک دندان گم شده عمل می کند. به نوبه خود، این “ریشه دندان مصنوعی” در خدمت نگه داشتن دندان جایگزین یا پل است. داشتن یک ایمپلنت دندانی به جوش اضافه شده، نزدیک ترین چیزی است که به  دندان طبیعی نزدیک است ، زیرا بدون آنکه دندان های نزدیک را تحت تاثیر قرار دهد و به ثبات بالایی برسد، خود را ثابت می کند. روند همجوشی بین ایمپلنت دندانی و جابجایی نامیده می شود .امروزه نرخ موفقیت برای ایمپلنت های دندان نزدیک به 98 درصد است.

چه کسی به یک ایمپلنت دندانی نیاز دارد؟

ایمپلنت های دندان را می توان برای جایگزینی دندان تک، چند دندان یا تمام دندان ها استفاده کرد. هدف از جایگزینی دندان ها، بازگرداندن عملکرد و همچنین زیبایی شناسی است.
به طور کلی، در مورد جایگزینی دندان، به طور کلی، سه گزینه وجود دارد:

     دستگاه دندان متحرک

     پل دندان ثابت

     ایمپلنت دندانی

مزایای ایمپلنت دندان

  • جایگزین مناسب برای دندان های طبیعی
  • ایمپلنت دندان در ساختار استخوانی ادغام می شود .
  • پایدار است

تصویر ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندانی ریشه های جایگزین دندان ساخته شده از تیتانیوم هستند. ایمپلنت ها یک پایه قوی برای دندان دائمی محسوب می شوند که با دندان های طبیعی شما مطابقت دارند.

توجه کنید

جراحی ایمپلنت دندان می تواند توسط هر متخصص دندانپزشکی انجام شود. جراحان فک و صورت تمام بیماری ها که شامل استخراج دندان ها و جراحی های فک می شود را درمان می کند .
هنگامی که ایمپلنت به طور کامل به استخوان متصل می شود، مرحله بعدی قرار دادن تاج ایمپلنت است که توسط ایمپلنت پشتیبانی می شود.

بیشتر بخوانید
جراحی چانه جلو آمده

برخی از خدمات دکتر فرشید کاوندی متخصص جراح دهان و فک و صورت عبارتست از

جراحی بینی

جراحی فک

جراحی چانه

ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم

drkavandi

پاسخ

3 × یک =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button